Головна » Статті » Рибальство

У розділі матеріалів: 16
Показано матеріалів: 11-16
Сторінки: « 1 2


                      Яка риба в першу чергу ловиться на Поппера?
                                     


   З наших хижаків найбільш небайдужий до Поппера окунь, особливо коли він дотримується стайного методу полювання. Більш того, Поппера іноді вдається 'завести' пасивних окунів, які не виявляють ознак інтересу до інших принад, але раптом різко 'прокидаються, коли поруч лунає призивне булькання. На другому місці (причому з дуже невеликим відривом) - щука. Поппер дуже добре 'збирає' щук на ставках, торфовищах і трав'янистих затоках водосховищ. Головень на Поппер ловиться далеко на скрізь і не завжди. Але якщо хоча б один головень виявить до Поппера інтерес, то й інші навряд чи його спокійно пропустять. Жерех і Поппер - поняття сумісні, але лише частково: все ж жереха чаші ловлять на більш далекобійні приманки. Мені кілька разів доводилося ловити на Поппер краснопірка, язя і судака. Можливо, з таких випадків через якийсь час вдасться вибудувати систему, поки ж вони, скоріше, схожі на набір виключень.

Приманки. | Переглядів: 2561 | Додав: AngelTim | Дата: 30.04.2012 | Коментарі (1)

                                                                Кроулери
                                                       
Ловля хижої риби на кроулер – це справжній наркотик: чим довше ловиш, тим сильніше затягує! На відміну від традиційної техніки спінінгів, перехід риболова при лові на кроулери із спокійного стану в стан, близький до стресового, дуже швидкий. Клювання на «звичну» приманку зазвичай фіксується тільки кінчиком вудилища і відчувається краще або гірше, залежно від того, наскільки добре підібрана вся снасть. У разі атаки на поверхневу приманку видовище, як правило, починається набагато раніше за той момент, коли риба її торкнеться. А додайте сюди ще і звуковий ефект! Фантастика!
Приманки. | Переглядів: 1587 | Додав: AngelTim | Дата: 29.04.2012 | Коментарі (1)

                      Відмінні ознаки
          


Відмінні ознаки роду: всі зуби щетинисті, сидять на піднебінних кістках і сошнику, мова без зубів, два спинних плавця - перший з 13 або 14 променями; заднєпрохідним плавник з 2 шипами, преджаберна і предочні кістки зазубрені; луска дрібна; голова зверху гладка, зябрових променів 7, хребців більше 24. Зяброві кришки з 1 шипом, луска сидить міцно, щоки вкриті лускою. Нараховують три види, які водяться в прісних (і солонуватих) водах північного помірного поясу.

Звичайний окунь (Perca fluviatilis L.) зверху темно-зеленого кольору, боки зеленувато-жовті, черево жовтувате, впоперек тіла тягнуться 5 - 9 темних смуг, замість яких іноді бувають темні неправильні плями; перший спинний плавник сірий з чорною плямою, другий - зеленувато -жовтий, грудні червоно-жовті, черевні і заднєпрохідним червоні, хвостовій, особливо внизу, червонуватий. Колір значно змінюється, залежно від кольору грунту; крім того в період розмноження кольору статевозрілих особей відрізняються більшою яскравістю кольорів (шлюбний наряд). Самка від самця за кольором не відрізняється. Форма тіла теж підлягає значним. коливань, зустрічаються окуні з дуже високим тілом (сильно горбаті). Довжина звичайно не перевищує 30 - 35 см, але може бути і вдвічі більше. Звичайно вага не перевищує 0,9 - 1,3 кг, але зустрічаються екземпляри по 2,2 - 3 кг, навіть по 3,6 кг (в Онезькім озері), 4,5 кг (в Чудському), 4,5 - 5 , 4 (в озерах Єкатеринбурзького району). Дуже великі річкові окуні відрізняються не стільки завдовжки, скільки висотою і товщиною (при довжині до 3/4 аршина, висота до 6, товщина до 4 вершків).
Окунь. | Переглядів: 959 | Додав: AngelTim | Дата: 14.04.2012 | Коментарі (1)

Щука - одна з найбільш поширених, звичайних і добре всім відомих риб. Її можна зустріти практично в будь-якій річці або майже в кожному озері, лише в невеликих, абсолютно ізольованих озерцях, багатих окунем або карасем, щуки немає. Це не тільки цінна промислова риба, а й один з основних трофеїв рибалок-любителів. І справа тут не стільки у величині самої видобутку, хоча величезний трофей звичайно ж приємний, скільки в бажанні поборотися з хижачкою, завзятість і опір якої доставляють справжньому спортсмену неповторні хвилини справжнього рибальського щастя і дають поживу для дуже яскравих розповідей на тривалий час, якщо не на все життя. Поширена щука дуже широко: її ареал охоплює майже всю Європу, північну Азію і Північну Америку, де крім європейської щуки живуть ще три види щук, вона численна в басейнах Балтійського, Чорного, Каспійського і Аральського морів, на півночі зустрічається від Кольського півострова до Анадиря; в басейні Амура живе особливий вид амурська щука. У Ленінградській області є в усіх річках і дуже багатьох озерах, у тому числі в басейнах озер Ладозького, Онезького, Псковсько-Чудського, в Нарвському водосховищі та озерної системі Вуокси, звичайна вона в прибережній зоні Фінської затоки. Щука - риба типово туводних і яких-небудь протяжних міграцій не робить, а великі щуки часто ведуть взагалі осілий спосіб життя, по кілька років тримаються в обраному ними місці річки або озера, якщо, звичайно, їх не виловлять.
Шука. | Переглядів: 3447 | Додав: AngelTim | Дата: 12.04.2012 | Коментарі (2)

Плотва - одна з найбільш примхливих по клюванню риб. Харчується вона рачками, мотилем, хробаками, комахами, водоростями і молюсками. Навесні і влітку плотва мешкає в прибережній зоні водойми у заростей водної рослинності, в прогалинах між ними; середня і дрібна риба - на глибині 1-2 м, велика - в більш глибоких місцях - до 3-4 м .
Платва. | Переглядів: 1967 | Додав: AngelTim | Дата: 10.04.2012 | Коментарі (1)

Ловля карпа являє собою дуже захоплююче заняття. Адже розміри і вага цієї риби бувають вельми вражаючими. Короп - широко відома риба, яка становить звичайну здобич рибалки-любителя. Карп настільки популярний серед риболовів, що деякі стають завзятими карпятниками - вудять тільки коропа, або сазанятниками, якщо ловлять у річці. Благо ловити його, завдяки діяльності рибоводів, сьогодні можна чи не по всій земній кулі.
Короп. | Переглядів: 4364 | Додав: AngelTim | Дата: 09.04.2012 | Коментарі (0)

1-10 11-16