Головна » Статті » Рибальство » Короп.

Ловимо карпа.
Ловля карпа являє собою дуже захоплююче заняття. Адже розміри і вага цієї риби бувають вельми вражаючими. Короп - широко відома риба, яка становить звичайну здобич рибалки-любителя. Карп настільки популярний серед риболовів, що деякі стають завзятими карпятниками - вудять тільки коропа, або сазанятниками, якщо ловлять у річці. Благо ловити його, завдяки діяльності рибоводів, сьогодні можна чи не по всій земній кулі.

Ловля карпа. Успішна ловля коропа залежить від багатьох факторів. Найважливіше значення для лову коропів має прикормка, або принада. Прикормка кидається завчасно для принаджування риби до відомого місця, по звичці, щоб знайти ласу їжу, яку знаходив тут раніше. Тільки там, де рибалок багато, або при короткочасній риболовлі на незнайомому місці обмежуються киданням прикормки перед початком лову. Але справжня принада риби хороша тим, що може спонукати брати сазанів не там. де вони живуть, а на жируванні або в місцях, більш зручних для ловлі. Тривалим киданням прикормки в ранкові або вечірні години можна привчити коропів відвідувати підгодовуєте місце і в позаурочний для них час. Взагалі, коропа дуже рідко ловлять без попередньої прикормки. Прикормка для коропів складається з різних речовин, переважно рослинного походження. Для принади вживають всякий зерновий корм: парену пшеницю, жито, конопляні макухи, різні каші, а також варену картоплю, сир. Принаджувати місце треба принаймні за три дні до початку лову, ще краще за тиждень, при тому щодня і в ті години, в які припускають ловити, тобто рано вранці. Втім, деякі рибалки вважають більш зручним кидати прикормку з вечора або вночі, коли думають ловити раннім ранком, і після полудня, коли мають намір вудити ввечері. При цьому потрібно уникати занадто одноманітного складу та краще вживати змішану принаду. Одні риболови вважають, що підгодовувати коропа треба завжди тим, на що збираються ловити. Інші рибалки не вважають за необхідне використовувати прикормку, однакову або навіть аналогічну з насадкою. Проте всі згодні з тим, що прикормка повинна бути не так смачна, як насадка. Найкраще, якщо більша частина прикормки буде складатися з не дуже ласого і поживного корму з невеликою домішкою більш смачного і ситного.
Успіх лову.
Успіх лову багато в чому залежить від прикормки, яка повинна бути тривалою, регулярної, але помірною. Під час підгодовування коропа не слід кидати багато привади, інакше можна загодувати рибу, і вона не буде звертати уваги на насадку. Крім того, прикормка повинна бути свіжа, так як зіпсувався корм коропи беруть неохоче, а ситі не беруть зовсім. Багато рибалок вважають, що краще використовувати прикормку білого або жовтого кольору, так як прикормка світлих тонів помітна здалеку. Так як коропа ловлять переважно на слабкій течії або в стоячій воді, то прикорм здебільшого впадає безпосередньо в воду, а не подається в годівницях та інших пристроях, необхідних на швидкій течії. Це ще й тим вигідно, що великі риби бояться годівниць і близько до них не підходять. Кидати приваду треба наскільки можливо далі від берега. Головна маса прикормки повинна знаходитися біля того місця, де буде лежати насадка, але перший час від цього центру прикормки в різні сторони повинні йти досить довгі доріжки із зернами або іншим кормом. Для того щоб забезпечити багатий улов, необхідно запріважівать принаймні, два або три місця на досить значному (не менше 20-30 м) відстані одне від іншого. Після припинення активного клювання близько одного підгодованого місця переходять на інше і т. д.

 Прикормка для коропа.
Прикормка для коропа Прикормка рослинного походження поділяється на природну і штучну. До першої належать різні зерна і насіння в натуральному їх вигляді, до другої-різні каші, хліб і т. п. Найбільшою поганий природної підгодовуванням вважаються овес і жито. Не набагато краще приходить короп на місця, підгодовані ячменем і пшеницею. Кукурудза та інші світлі і великі насіння, хоча і приваблюють коропа, але в основному дрібного, тому й вживаються рідко. Сухими зернами можна підгодовувати тільки в самому крайньому випадку. Для вдалого клювання зерна необхідно парити. При цьому вони стають смачніше і набувають особливого сильний запах, що залучає рибу з досить значної відстані, особливо на течії. Деякі рибалки радять заради збереження запаху кидати парені зерна ще теплими. Приготування пареної привади вимагає чималої вправності і певного досвіду. Різні привади вимагають різного приготування. Рибалками вже знайдені деякі оптимальні прийоми приготування привади для коропа. Зерна попередньо вимочують протягом доби у воді. Потім набряклі зерна кладуть у каструлю, наливають трохи води, щільно закривають кришкою і, закип'ятивши один раз, тримають в духовій шафі протягом 1-2 годин. Таким способом виходить дуже набряклі зерно з цільної, нелопнувшей шкіркою. Горох, а тим більше боби, готуються аналогічним способом, але вимагають більш тривалого кип'ятіння. Рис і перлова крупа вважаються найкращою або, принаймні, найсмачнішою привадою. Макуха служать досить поширеною привадою. Їх кидають в воду або дуже великими шматками, з кулак величиною, так щоб риба могла тільки відщипувати крихти, або ж, навпаки, дрібними, в глині. Вважається, що все-таки найкраще і вигідніше, навіть у стоячій воді, більшу частину приправи (зерно, макухи) кидати разом з глиною, але тільки нев'язкої: риба довше затримується на місці і не так скоро наїдається. Ці глиняні кулі робляться завбільшки з кулак. Іноді макухи розтирають в порошок і варять із зерном як пахучої приправи. Також, успішна лов коропа залежить від того, які ви використовуєте насадки.
Рослинна насадка.
Рослинні насадки, що вживаються для лову коропів, ще різноманітніше. Різні зерна використовуються не тільки як прикорм, але і як насадка. Із зерен йде розпарена жито, ячмінь (рідко перлова крупа), а всього частіше пшениця, горох (деякі рибалки використовують і зелений горошок), кукурудза і боби. При цьому зерна для насадки відбираються самі великі. Як правило, на гачок насаджуються 2-3 зерна, причому вони протикають зі «спинки». Горох і кукурудза можуть бути насаджені на більші номери гачків. Трохи менш поширена насадка з білого і чорного хліба, на яку короп бере звичайно не так охоче, як на пшоняну кашу. Слід зазначити, що білий хліб він воліє чорному. Конопляні і льняні вичавки дуже жадібно бере майже всяка мирна риба, але така насадка погано тримаються на гачку і дуже швидко розламується на частини (особливо сухі машинні вичавки, майже не укладають масла). Тому вони досить рідко вживаються в якості насадки. Втім, деякі рибалки ріжуть макухи на кубики, підсмажують ці кубики на сковороді, щоб посилити їх запах і фортеця, і перехрещують тонкої шелковинкой, за яку і зачіпають гачком. Варена молода картопля, величиною до волоського горіха, потрібно насаджувати на трійники. На картоплю сазани беруть дуже охоче. Ловлять коропів також на протертий картопля, змішаний з висівками, на шматки слив, гарбуза, огірків і на вишні. У північних водоймах вудять сазанів навіть на кедрові горіхи.
Тварина насадка.
Тваринна насадка для лову коропів вживається рідше рослинної, але безсумнівно, що в таких водах, де багато рослинних покидьків, коропи беруть на живу приманку охочіше, ніж на зерна, хліб і кашу, особливо навесні і на початку літа. Черви (кожушки, звичайні земляні і червоні гнойові), звичайно, є найпоширенішою насадкою для лову коропа. Найгірше короп бере на виповзків. Також неохоче клює він і на гнойових черв'яків. Набагато більше риба цікавиться добре очищеними земляними хробаками. Насаживают хробаків на гачок по-різному. Деякі рибалки насаджують великого земляного кожушка петлями. Гачок пропускають спочатку під шкіру, відступаючи трохи від голови, далі проколюють черв'яка ще в двох-трьох місцях і ховають кінець жала в хвості таким чином, щоб від жала гачка вільно звисав шматочок хробака довжиною в 1 см. Інші рибалки вважають, що кожушка найкраще чіпляти на гачок, продевая його один раз, крізь передню частину тіла або для тривалого лову крізь середню частину тіла. В цьому випадку наживка виглядає більш природно і значно привабливіше для риб, ніж протягнута двічі. Крім того, якщо гачок проходить через наживку двічі, вона повністю закриває його жало, що збільшує ймовірність порожнього клювання. У разі частого нападу на черв'яка дрібної риби можна вберегти його від розтріпування. Є спосіб наживки червя без кінців. Починають надягати наживку на гачок, відступаючи на 1-1, 5 см від головки, проколюють через головку і зрушують його до жилці. Потім, починаючи з кінчика хвоста, насувають до зустрічі з головкою. Решт в цьому випадку не буде. Середніх і дрібних черв'яків зазвичай насаджують з голови, пропускаючи гачок через все тіло до хвоста. Двох-трьох дрібних черв'яків насаджують на гачок, проколюючи їх у голови і посередині тіла. Надягнутих черв'яків зрушують по цевью до повідця і навіть на самий повідець, залишаючи хвости звиватися на волі.

Ловля карпаОпитние рибалки не ховають жало гачка в насадці. Воно повинно бути врівень зі шкірою черв'яка і відчуватися пальцем. Жало гачка, заховане всередині товстого черв'яка, після підсічки може вислизнути з рота риби, не зачепившись. Личинка гнойового жука багатьма рибалками вважається мало не найкращою насадкою. Личинок необхідно попередньо витримати кілька днів в пшеничних висівках, борошні або сирі, від чого вони стають білими і дуже пружними. Насаживают личинок під головку знизу, і потім жало пропускається до хвоста. Опариш також вважається непоганий насадкою. Опаришів насаджують на гачок від 3 до 7 штук. Мотиль, а також зелений капустяний хробак і велика синя муха рідко використовуються як насадки, але деякі рибалки ловлять на них в траві і ставках. Смак і тісно пов'язане з ним нюх розвинені у коропа чи не більше, ніж у всіх інших риб, що ясно доводиться м'ясністю його губ, рота і мови, багатих судинами і нервами. А тому немає нічого дивного в тому, що для залучення коропів до підгодовування і насадці рибалки використовують різні пахучі і присмачують речовини. До таких речовин відносяться рослинні масла, особливо лляне і конопляне, іноді з домішкою декількох крапель анісового, м'ятного, лавандового та інших сильно пахучих ефірних масел, які короп чує, особливо на течії, з дуже великих відстаней. При риболовлі в абсолютно нових, незнайомих місцях ніколи не слід забувати правила, що одна і та ж порода риби в різних водах має різні звички і свій улюблений корм. Так, короп нерідко зовсім не бере на насадку, яка надається перевага його побратимами в тій же річці на кілька десятків кілометрів далі. Крім того, до незнайомої насадці і підгодовуванні треба ще привчити рибу. Тому дуже корисно час від часу розкривати спійману рибу для того, щоб з'ясувати, чим риба харчується в дану хвилину і який прикорм краще.
Категорія: Короп. | Додав: AngelTim (09.04.2012)
Переглядів: 4364 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]