Головна » Статті » Рибальство » Платва.

Ловимо Платву.
Плотва - одна з найбільш примхливих по клюванню риб. Харчується вона рачками, мотилем, хробаками, комахами, водоростями і молюсками. Навесні і влітку плотва мешкає в прибережній зоні водойми у заростей водної рослинності, в прогалинах між ними; середня і дрібна риба - на глибині 1-2 м, велика - в більш глибоких місцях - до 3-4 м .

     
Восени і взимку плотва збирається у великі зграї і зосереджується в більш глибоких місцях; взимку зазвичай зграї мешкають біля заростей водної рослинності у глибоких місць в прибережній зоні, в ямах, у корчів, у підводних височин, у які впадають у водосховище річок. Плотва переважно тримається біля дна, але і влітку, і взимку іноді піднімається в півводи і ближче до поверхні.

     
Ловлять плотву на літню і зимову поплавочну вудки і на мормишку. Ця риба полохлива і ловити її краще на легку вудку, оснащену тонкої лесой, - влітку товщиною 0,1-0,17 мм з повідцем завтовшки 0,08-0,15 мм; взимку - 0,1-0,15 мм з дуже чутливим до поклевке поплавком і дрібним гачком (№ № 16-22). Мормишки для лову плотви використовуються дрібні. Клює плотва протягом усього року, але краще навесні, коли водосховище звільняється від льоду - перед і після нересту. Непогано ловиться вона з льоду по перволедью і за останнім льоду. Погане харчування в водосховищах навесні підвищує активність кльову, велика кількість корму влітку знижує її. Кращою насадкою для лову плотви в весняний

               час є


                   
мотиль і хробак. З початком нересту клювання слабшає і майже припиняється. Отнерестілісь, плотва йде в зарості прибережної зони і приблизно через тиждень починає харчуватися. Активний клювання продовжується протягом двох-трьох тижнів. В цей час плотва добре бере мотиля, трохи гірше - хробака. У теплі, сонячні дні, іноді починає краще клювати на ручейника (шитика) або опариша. Жадібно хапаючи насадку, плотва часто занурює поплавок так само різко, як і окунь. Клювання буває протягом усього дня. Велика плотва краще бере на світанку і, як правило, її клювання дуже обережні. У теплу тиху погоду навесні плотва клює краще, у вітряну і прохолодну клювання різко погіршується.

     
Влітку і восени клювання плотви у водосховищах бувають гірше, ніж в річках і озерах. Риба більш розбірлива до насадкам, тому майже кожен раз треба підбирати насадку по її смаку. Підвищення температури води на 2-3 ° деколи приводить до того, що плотва перестає брати мотиля, хробака і краще бере хліб, каші, і навпаки. Влітку клювання бувають різкими, але зазвичай плотва клює дуже обережно, трохи занурюючи поплавок.

     
На початку літа плотва неплохоМотиль ловиться на личинку бабки. Влітку клює на мотиля, хробака, личинку бабки, ручейника, опариша, а з підвищенням температури - на хліб, тісто, перлову, пшоняну і манну каші, зелень. При лові плотви влітку бажано її підгодовувати, періодично потроху підкидаючи в місце, де стоять поплавці, крихти хліба, зерна, каші, шматочки хробаків, дрібного мотиля, привчаючи до того корму, який буде використаний як насадки при лові. Плотва ловиться майже весь день, але краще клювання відзначається вранці перед сходом сонця і приблизно до 9 год, а також з 16 год до сутінків. Восени, з похолоданням, риба починає йти в більш глибокі місця, в ями на глибину 3-4 м і більше, але ловиться вона і на дрібних місцях. У теплу тиху погоду клює краще, ніж влітку, на мотиля і хробака.

     
Взимку з льоду плотву ловлять серед Поклевка плотвиувядшей рослинності біля берегів, на перехідній зоні, на глибоких місцях, в ямах і у впадають у водойму річок. У відлиги іноді вона виходить на дрібні місця або піднімається у верхні шари води, але в основному тримається біля дна. Добре ловити цю рибу по перволедью протягом двох-трьох тижнів після замерзання водоймища, пізніше клювання стає гірше. Взимку непогано ловиться вона в тихі дні з відлигами, з невеликим снігопадом. По останньому льоду плотва добре ловиться в гирлах річок, що впадають у водойму, в затоках біля самих берегів, часом на глибині від нижньої кромки льоду 10-15 см. На дрібному місці рибалки іноді взмучивают воду в лунці і в осідаючу каламутну воду підкидають дрібного мотиля, що покращує клювання. Краща насадка при лові плотви взимку - мотиль, хробак, плавлений сир.
Категорія: Платва. | Додав: AngelTim (10.04.2012)
Переглядів: 1968 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 rubak  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]