Головна » Статті » Рибальство » Приманки.

Попери.
     Ловля, техніка риболовлі на Поппер, види Поппером

                           Плаваючі та тонучі - які краще?
                         

   Більшість Попперів - плаваючі. І це цілком логічно для чисто поверхневих приманок. Але є і підкреслено тонучі - наприклад, крик Чуб. Останні більш далекобійних - різниця в закиданні може доходити метрів до двадцяти. Тому тонучі Поппера повністю виправдовують себе при пошуку риби (в основному - стайного окуня) на однорідному водному просторі. З іншого боку, проводка потопаючих Поппером в обов'язковому порядку повинна бути «агресивною, тобто швидкісний, з мінімальними паузами між протяжками. А це далеко не завжди до вподоби рибі. Тому в тих випадках, коли дальність закидання не має першорядного значення, краще зупинити свій вибір на плаваючих Поппера.

                  Чи є сенс у дуже дрібних і дуже великих Поппера?
                              

   Дуже дрібні серійно випускаються Поппера мені невідомі. По крайній мірі, вони ніколи мені не траплялися. Не дивно, що я заради інтересу купив кілька штук  - довжиною приблизно по 3 см і вагою близько 2 м. І піймав на них в цілому трохи більше десятка «хвостиків» непристойного розміру - окунів вагою до 50 г і щурят - до 200 г.
                                                 
 Тому й прийшов до висновку, що працювати далі в цьому напрямку сенсу немає. Так що розмір Поппера повинен починатися приблизно з п'яти сантиметрів, а вага - грамів з чотирьох. На такий Поппер вже нормально ловиться окунь вагою як мінімум грамів до трьохсот і щука - до "двушніка. Тут варто зауважити, що ми говоримо зараз про чисто спінінгів Поппера. Їх не треба плутати з нахлистовими, які майже нічого не важать. . Інша крайність, особливо великі Поппера, може виявитися дуже перспективною темою. Коли вага Поппера перевалює за 40 г, це вже виходить щось близьке до Джерк-бийте. Снасть, що досить очевидно, для лову на такі приманки підійде далеко не всяка, якщо це буде мультовий варіант. Я сам на дуже великі Поппера ловив небагато, але результат вселяє оптимізм. Вдалося якось зловити п'ят щук, все розміром - від полугора і вище, причому в тому місці, де явно переважали 'шнурки' вагою до півкіло. Доводилося чути й про успішне застосування великих Поппером в нічний ловлі сома на Волзі і Дону. Сом, правда, був невеликого розміру - кілограмів до дванадцяти, але інформація все одно цікава і заслуговує довіри.

                                        Колір - велике чи його значення?

   Схоже, без цього питання ну ніяк не обійтися!  Поппер риба бачить в основному знизу, і на «контровому» світлі його забарвлення, і в цілому, і тим більше - в деталях, скрадається. Тому ми з вами на колір Поппера повинні звертати ще меншу увагу, ніж на колір воблера або «вертушки. Якщо щось і має значення, так це колір передньої поверхні Поппера. Адже не випадково вона чаші всього пофарбована в яскраво-червоні тони - щоб ми могли краще бачити Поппер на воді під час проводки. Якщо у вашого Поппера лобова поверхня раптом відрізняється за своїм кольором від цього прийнятого стандарту, її, можливо, варто підфарбувати. Для цієї мети згодиться і лак для нігтів, краще з флуоресцентним ефектом. Треба тільки спочатку переконатися, що лак не роз'їдає матеріал, з якого зроблений Поппер.

            Є дуже тонкі і товсті Поппера - які рекомендації по вибору?

   Дійсно, за своєю геометрії Поппера діляться на кілька типів, але в першому наближенні із загального ряду можна виділити т. н. "Олівцеві, тобто тонкі Поппера і товсті, конусні. Вони дуже помітно відрізняються по своїй дії. "Олівцеві 'Поппера дають відносно слабкий' плювок" але при цьому багато хто з них широко розкидаються з боку в бік Товсті - ... Навпаки, голосніше булькають і сильніше розбризкують воду, але йдуть порівняно прямо Товсті Поппера більш виправдані у велику хвилю Тонкі в таких умовах майже губляться По результату різницю, однак, не можна назвати дуже великий - ... хижак якось примудряється помічати на хвилях непримітний 'олівець' і атакує його Але все ж товстий конус тут краще Олівець 'ж краще себе проявляє в лові млявого хижака, особливо у відносно прохолодною воді. Голавля мені доводилося ловити тільки на тонкі Поппера. Можливо, це лише збіг обставин, а можливо, і закономірність.

                             Чи треба змінювати техніку проводки?

   Вище це питання вже було частково порушено. Тепер - детальніше. Класична попперная проводка це, нагадаю, середньо-різкі короткі потяжки кінчиком спінінга з підмотки в проміжках слабини волосіні. Варіації в основному стосуються різкості і амплітуди потяжек, а також тривалості пауз між ними. Модель Поппера частково впливає на вибір техніки анімації. Так, для деяких Поппером достатньо дуже короткого руху вершинки вудилища, щоб викликати характерний булькаючі звук. Такі приманки найкраще підходять для лову з мінімальним просуванням вперед. До речі, одна з характерних помилок при лові на Поппер це занадто швидка його проводка. Так теж можна, і іноді швидкісна анімація навіть дає кращі результати, але частіше все ж буває навпаки: на повільному просуванні поклевок більше. Особливо це стосується лову щуки і басса. Іноді, як це не дивно, найбільш дієвої виявляється млява проводка, при якій булькаючого ефекту не досягають взагалі. Поппер просто трохи прискорюється і трохи сповільнюється, і хижакові цього виявляється більш ніж достатньо.

Десь прочитав, що навесні Поппер працює погано, а я ось спробував ловити на травневі свята - і зловив! Чи немає тут протиріччя?

   Загальне правило й справді таке, що в середній смузі Поппера починають найбільш ефективно працювати десь ближче до кінця травня, а закінчують - в середині або наприкінці жовтня. Але виключення бувають, і досить часто. У чому першопричина обший закономірності, сказати однозначно важко, але вона проявляється з року в рік на різних водоймах, у тому числі і на мілководних 'жабовніках. Дуже часто буває так, що по весні щука дуже непогано бере на воблер, що йде на одну-дві долоні від поверхні води, але ніяк не реагує на Поппер, хоча різниця, самі розумієте, дуже невелика. Щоб зрозуміти, з чим ви маєте справу, з обший закономірністю або з виключенням, досить максимум півгодини. Якщо ви ловите в травні на «болоті, і за цей час ніякої реакції на Поппер не послідувало, далі упиратися не варто, краще перейти на інші приманки.

Чи варто ловити на Поппера на глибокому місці, якщо хижак до того ж не виявляє ознак поверхневої активності?

   Однозначно варто, причому при лові самої різної риби. Мені, наприклад, траплялося ловити на водосховищі, коли при глибині у вісім метрів приповерхневих шар води здавався неживим, але варто було запустити Поппер, звідки не візьмись на нього кидалися хмари оку ній. Мабуть, окуні стояли метрах у двох-трьох (або близько того) від поверхні, і Поппер виманював їх нагору. При лові басса мені пару раз, коли я обіймав зручну позицію, а вода була прозорою, вдавалося спостерігати строго вертикальну атаку Поппера з глибини: я помічав басса, коли той вже був метрах в півтора-два від приманки, але стартував він, по-видимому , з суттєво більшої глибини. І, треба думати, для басса це нормальне явище. Та й для щуки теж ...

Чи можна ловити на Поппер в місці, де шар води над водоростями всього лише кілька сантиметрів?

   Для нормального проходження поп пера потрібно хоча б 10-15 см шару чистої води. Якщо такого зазору між поверхнею і травою немає, то тут теж можливі варіанти. В Іванові під маркою "Маст" роблять певний гібрид Поппера та глісера "морда" - як у Поппера, але відносно плоске 'черево' і один вертикально орієнтований гачок ззаду Гібридна приманка булькає, як нормальний Поппер, але при цьому їй достатньо трьох-четарехсантіметрового шару чистої води. І риба на неї поклевивает непогано. Якщо ж "зеленка" виступає на поверхню, то тут вже навіть гібрид не рятує. В таких умовах потрібен повноцінний глісер або «гума» на офсетніке, але це вже зовсім інша тема.


Категорія: Приманки. | Додав: AngelTim (30.04.2012)
Переглядів: 2561 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 1
1 AngelTim  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]