[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Як вибрати катушку.
AngelTimДата: Четвер, 10.05.2012, 22:40 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Відповідність котушки своїм призначенням

Перша вимога має пріоритет перед другим і третім: котушка, яка не відповідає своєму призначенню, просто зводить всю риболовлю нанівець. Що ж до надійності і зручності, то тут можливі компроміси.

Перш за все, котушка повинна вміщати достатню кількість волосіні потрібного діаметру. Якщо ви спеціалізуєтесь на коропа, це може бути 200 метрів 0,30-ой, а якщо на плотві - 150 метрів 0,20-ой. Заздалегідь обміркуйте, якої товщини волосінь вам буде потрібно, якою дальності закидання ви будете робити і скільки метрів волосіні риба імовірно зможе змотати через гальмо при виведенні. Можливо, вам захочеться використовувати цю ж котушку для інших видів лову й на інших водоймах. Тоді вам, швидше за все, будуть потрібні запасні шпулі з волосінню іншого діаметру. Вибирайте розмір шпулі, виходячи з самої товстої волосіні, яка вам може знадобитися: під тонку волосінь на широку шпулю ви зможете зробити підмотку (стара волосінь, шнур), товстої же волосіні на вузьку шпулю увійде мало, вона скрутиться і буде перешкоджати закидань.

Якщо вам необхідні далекі закидання, шпуля повинна мати достатні ширину і висоту; для дуже далекої занедбаності бажані конічна шпуля та механізм нерівномірного підйому осі шпулі (вісь піднімається швидше, ніж опускається, або навпаки). Для більшості спінінгістів важливо висока передавальне число (1: 5), але при лові дуже великої і сильної риби таке передавальне число може виявитися недоліком, утруднюючи виведення.
Надійність, зручність і довговічність котушки

Довговічність котушки має велике значення для тих, хто часто і багато нею користується (спінінгісти, проводочнікі, спортсмени). Їм же особливо важливо і зручність: неприємно і утомливо цілий день тримати в руках важку, незграбну котушку з утрудненим ходом механізму. З іншого боку, доночнік після закидання покладе вудку на підставки і при поганому клюванні не доторкнеться до котушки кілька годин. Те ж саме відноситься до любителів лову щуки на живця і деяким іншим категоріям рибалок. Пішовши на компроміс щодо довговічності, надійності та зручності котушки, вони можуть заощадити при її покупці неабияку суму без особливого збитку для результатів риболовлі та який від неї задоволення.
 
AngelTimДата: Четвер, 10.05.2012, 22:40 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
1. Матеріал корпусу і шпулі
а) Метал (різні сплави). Висока надійність, міцність. Котушка порівняно недорого коштує, але важкувата. Фарба пошкоджується від ударів.
б) Вуглепластик та інші штучні матеріали. Котушка значно легше. Ціни на перші моделі були високими, сьогодні знизилися. Відсутнє почуття солідності, матова поверхня деяких моделей здається неохайною.
в) Металевий корпус, углепластиковая шпуля. Поєднання переваг і недоліків обох матеріалів.

2. Передача
а) Конічна з прямозубих шестернями. Проста, але досить недовговічна. Нерівність ходу. Зустрічається на дешевих котушках.
б) Конічна з косозубимі шестернями. Котушка довговічніші, має більш рівний хід.
в) Винтовая. Особливо рівний хід, довговічність.

3. Конструкція шпулі і ротора
а) Чашковий ротор. На старих моделях. При відсутності ущільнювача на шпулі волосінь потрапляє на вісь.
б) спідничні шпуля. Покликана перешкоджати попаданню волосіні на вісь, але не дає гарантії. У деяких моделей волосінь намотується на вісь ще частіше, ніж у простих котушок з чашкові ротором.
в) Шпуля з подвійною спідницею. Практично виключає можливість попадання жилки на вісь.

4. Форма шпулі
а) Звичайна. Занедбаність утруднені, волосінь швидше виходить з ладу.
б) Подовжена конічна. Ідеальна для далеких і наддалеких закидань, в поєднанні зі спеціальним механізмом підйому і опускання осі сприяє збереженню волосіні.

5. Кріплення шпулі
а) Гвинтове. Зміна шпулі займає більше часу, але кріплення надійніше.
б) Кнопкове. Швидка зміна шпулі. Можливо мимовільне від'єднання шпулі та її несанкціоноване купання у водоймі.

6. Шарикопідшипники
а) Відсутні. На найдешевших моделях. Утруднений хід котушки, котушка недовговічна.
б) Один. Розташований у фланці, запобігає появі люфту ротора при частому використанні котушки.
в) Два. Під фланці і на осі ручки. Другий підшипник запобігає появі люфту ручки.
г) Три. Один у фланці і два на осі ручки. Те ж, що і в пункті в). Альтернативою можуть бути бронзові втулки на осі ручки.
д) Чотири, п'ять ... одинадцять. На дорогих моделях. Додаткові підшипники в шпулі, на осі другого шестерні і т. д. Сприяють більш плавною роботі, але нагальної необхідності в них немає.

7. Гальмо
а) У шпулі. Традиційне розташування. Новий гальмо з кожної запасний шпулею.
б) У корпусі. Регулюється ззаду. Багато хто вважає більш зручним при виведенні. Навантаження на передачу, малий діаметр дисків.
в) Подвійна регулювання. Основне значення сили гальмування задається заздалегідь, під час виведення сила регулюється окремим важелем. Вимагає довгої тренування.
г) Відключення гальма і регульований вільний хід. Для донної ловлі.
д) Магнітний гальмо. Останнє слово техніки. Плавність роботи.

8. Відкривання дужки лесоукладивателя
а) Ручне. Підходить для більшості ситуацій.
б) Напівавтоматичне. Має значення для спінінгістів і спортсменів.

9. Пружина лесоукладивателя
а) Одна. При поломці котушка повністю виходить з ладу. Під час виведення це означає втрату риби.
б) Дві. При поломці однієї друга продовжує утримувати дужку.
в) Практично вічна пружина із спеціального сплаву. На останніх моделях.

10. Ролик лесоукладивателя
а) Відсутня. Лісочка прорізає жолоб, обдирається і виходить з ладу. На старих, дешевих котушках.
б) Сталевий хромований. Стандартний варіант. Досить довговічний, але спінінгісти змінюють по декілька разів.
в) З особливо міцного матеріалу. Довговічний ролик для спінінгістів, проводочніков і т. д.
г) На шарикопідшипнику. На дорогих моделях.
д) Твіст-Бастер. Перешкоджає перекрученню волосіні.

11. Наявність механізму нерівномірного підняття і опускання шпулі
Сприяє збільшенню дальності занедбаності, збереженню волосіні.

12. Ручка
а) Звичайна одинарна. Стандартний варіант.
б) Одинарна, з червоним деревом. Красива, довговічна, не розбовтується.
в) Подвійна або з противагою. Забезпечує особливо рівномірний хід.

13. Вбудований сигналізатор клювання
а) Відсутня. Доночнікі можуть користуватися будь-яким зовнішнім сигналізатором.
б) Вбудований в ротор. Недорогий, нескладний і надійний, але показує тільки початок клювання.
в) Вбудований в корпус. Досить дорога і складна система, часто ламається.
 
AngelTimДата: Вівторок, 26.06.2012, 10:08 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Безенерційні катушки.
Саме широке поширення отримали відкриті безінерційні котушки. Основна їх перевага: вони дозволяють закидати найлегші приманки вагою 1-2 грами, при цьому до простору в місці закидання вимоги мінімальні. Всі безінерційні котушки забезпечені регульованим фрикційним гальмом, що дозволяє ефективно використовувати дуже тонку волосінь. Висококласні котушки відрізняються плавним регулюванням гальма і стабільністю сили гальмування.

До недоліків безінерционних котушок можна віднести певні обмеження в частині діаметра волосіні. Як правило, діаметр її не повинен перевищувати 0,5 міліметра. Оптимальна товщина волосіні менше 0,4 міліметра. Це пов'язано з тим, що при використанні волосіні великих діаметрів різко зростають втрати на подолання тертя в кільцях вудилища і втрата при сході волосіні з бобіни, внаслідок чого дальність закидання неабияк знижується. Переваги відкритих безінерційних котушок перед інерційними найбільше проявляються, коли застосовуються волосіні діаметром 0,15-0,35 міліметра і приманки вагою 1-15 грамів.

Існують також закриті та напівзакриті безінерційні котушки. Їх конструкція дозволяє позбутися недоліку, властивого, як вважають деякі рибалки, відкритим котушок. Він полягає в тому, що при відкритті дужки лесоукладивателя і підмотці волосіні доводиться діяти лівою рукою. Досвідчені спінінгісти з цією думкою не згодні. Разом з тим недоліків у закритих і напівзакритих безінерционних котушок чимало. Бобіна з волосінню закрита ковпачком з отвором для виходу волосіні, тому діаметр волосіні, як правило, повинен бути менше 0,30 міліметра. Крім того, ускладнено або часто неможливо плавне гальмування польоту приманки, від чого знижується влучність занедбаності. Хоча в останніх моделях отвір в ковпачку істотно збільшено, спінінгісти все одно віддають перевагу їм напівзакриті безінерційні котушки. Але одна перевага закритих безінерционних котушок слід визнати: волосінь в них більше, ніж в інших котушках, закрита від впливу сонячних променів і тому краще зберігається.

 
rubakДата: П`ятниця, 17.08.2012, 18:40 | Повідомлення # 4
Полковник
Група: Проверенные
Повідомлень: 33
Нагороди: 4
Репутація: 8
Статус: Offline
Це все добре підскажіть будьласка яку катушку можна придбати для короповоі ловлі така щоб працювала і була надійною tongue tongue tongue tongue
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: