[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Принцип роботи.
AngelTimДата: Субота, 07.04.2012, 21:46 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Перетворювач ехолота найчастіше фіксується на транці човна. Його завдання - посилати у воду ультразвукові імпульси, а потім вловлювати відбиті від перешкод сигнали і показувати всі перешкоди на моніторі. Поширюється імпульс у формі конуса, від кута якого залежить широта огляду і глибина проникнення променя.
При збільшенні частоти випромінювання, ширина променя зменшується. При частоті в 200кГц, виходить кут близько 60 градусів, при 80 - близько 120°. Вузький промінь здатний проникати глибше. Необхідно враховувати, що при збільшенні глибини розширюється площа огляду дна.

Ехолоти з двома променями - відрізняються один від одного. Найчастіше в одних перетворювач одночасно використовує обидва променя - вузький і широкий. Завдання вузького - оглянути дно, а широкого - збільшити кругозір. На інших ехолоти частота імпульсу змінюється вручну на розсуд. У третіх використовується три режими: працюють або два промені разом або окремо кожен.

Існують також трехлучевие ехолоти. Промені в них не надіваються один на один, а розташовуються в ряд. Один промінь - центральний, фіксує рельєф дна. Бічні промені збільшують оглядові якості ехолота, дозволяючи точно визначити розташування риби.
 
AngelTimДата: Субота, 07.04.2012, 21:50 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Практична порада.
Ехолоти для риболовлі з низькою частотою випромінювання і відповідно великим кутом огляду дозволяє оглянути великі ділянки під водою.
Ехолоти з великою частотою випромінювання і малим кутом огляду видасть точну інформацію про прилеглої місцевості.
Для риболовлі в більшості випадків досить купити ехолот з одним променем.
 
AngelTimДата: Вівторок, 04.09.2012, 16:48 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Всеш таки що таке ехолот і для чого він потрібен?

Ехолот - це прилад для виявлення різних предметів під водою - як рухомих, так і нерухомих. Так само цим приладом найчастіше досліджують рельєф дна. Синонімом слова "ехолот" є слово "Сонар". Це скорочення від англійських слів "звук", "переміщення" і "розташування".

Ехолоти використовуються також для пошуку косяків риби, підводних човнів, для дослідження звукорассеівающіх шарів, визначення типу грунту, стратифікації донних опадів і інших гідроакустичних вимірювань.
 
AngelTimДата: Вівторок, 04.09.2012, 16:58 | Повідомлення # 4
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Ехолоти, (іноді говорять "Рибопошукові ехолоти") допомагають рибалці заглянути в товщу води и Зробити Висновок про перспективність рибалки в конкретному місці водойми. Строго Кажучи, ехолот рибу не шукає. Цей прилад показує глибину, рельєф і структуру дна, різні об'єкти в воді, в тому числі рибу.

Із суми відомостей, отриманих за допомогою ехолота, рибалка розуміє, чи варто гаяти час на цій ділянці водойми з абсолютно плоским піщаним дном, або продовжити риболовлю в іншому місці, де між водоростей поблизу підводних каменів його може чекати зубаста хижачка.

В цілому, з цього натяку зрозуміла основна функція ехолота - економити час рибалки на рибалці і показувати місця, де риби (швидше за все) немає, на відміну від місць, де вона (можливо) є. Так що з найменуванням "Рибопошукові ехолоти" я не згоден. Рибу шукає рибалка, а ехолот всього лише випускає і приймає звукові хвилі, щоб після перетворення в електронних мізках відобразити на екрані пікселі в різних поєднаннях.
 
AngelTimДата: П`ятниця, 01.11.2013, 02:28 | Повідомлення # 5
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Робоча частота ехолотів[size=9][/size]

Більшість сонарів ( ехолотів ) компанії Lowrance і фірми Eagle працюють сьогодні на частоті 192кГц і лише деякі використовують частоту 50кГц . Коротенько різницю між частотами 192кГц і 50кГц можна представити в наступній таблиці:
192 kHz 50 kHz
мілководдя
вузький кут випромінювання
краще дозвіл і поділ об'єктів
менша схильність шумів
великі глибини
широкий кут випромінювання
менший дозвіл
більше шумових перешкод

У кожної з цих частот є свої плюси і мінуси , але для більшості випадків застосування як в прісній так і солоній воді частота 192кГц дає кращі результати. На цій частоті краще видно дрібні деталі , з нею сонар краще працює на мілководді і в русі на швидкості і , як правило , з нею на екрані виходить менше " шуму " і небажаних ехосигнали . На частоті 192кГц досягається краще дозвіл , тобто якщо дві рибини знаходяться близько один від одного, то на екрані вони в цьому випадку будуть видні як два окремих об'єкта , а не як одна пляма .

У той же час є ситуації , коли краще використовувати частоту 50кГц . Так наприклад , випромінювання сонара , що працює на частоті 50кГц (при тих же умовах і при тій же потужності) , здатне проникати на велику глибину , ніж випромінювання на частоті 192кГц . Це пов'язано з різною здатністю води поглинати звукову енергію , що має різні частоти . Коефіцієнт поглинання для більш високих частот більше, ніж для низьких . Тому частота 50кГц в основному використовується в глибоководних морських умовах.

Кут розходження звукових хвиль при використанні частоти 50кГц більше , ніж у випромінювачів , що працюють на частоті 192кГц . Широкий кут огляду дуже корисний при русі судна на мілководді , що буяє великою кількістю підводних скель і рифів
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: