[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Коли найкраще іти на зайця?
rubakДата: Субота, 07.04.2012, 20:27 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Проверенные
Повідомлень: 33
Нагороди: 4
Репутація: 8
Статус: Offline
Існують різні способи полювання на зайця, але дуже цікаве полювання на зайця по свіжо випавшому снігу, яке практикується взимку.

Додано (07.04.2012, 20:27)
---------------------------------------------
Суть полювання на зайця по свіжому сніжку досить проста, необхідно знайти сліди зайця, вистежити його і зробити вдалий постріл. Але не все так просто, як здається на перший погляд, є ряд моментів, на які слід звернути увагу, що б охота була успішною і залишила тільки радісні спогади.
1.важливий фактор це погода.
2. Місце де проводиться полювання.
3. Давність сліду.
4.Визначеня сліду куди іти.
5.Постріл(Мисливець завжди бути готовий до пострілу)

 
AngelTimДата: Неділя, 19.08.2012, 00:04 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Ще прикольно нагоном.
Це полювання проводиться звичайно в середині зими, в тому випадку, якщо зайці тримаються і залягають на узліссі. Усього краще виробляти її удвох, утрьох, при чотирьох загоничі, які вміють ходити на лижах. Всі їдуть до лісу на двох санях. Так як в вітер гону не чутно, а в іній заєць западає і лежить дуже міцно, то треба вибирати тихі і ясні морозні дні.

Під'їхавши до призначеного місця, гінці і стрілки, ставши на лижі, вирушають на місця: стрілки на номери, кричане в загороду. Ставати треба або на «дуги» - замети у узлісся, або на стежці. Загоничі повинні йти, дорівнюючи, зберігаючи інтервали і кричучи, прямо на стрільців і, помітивши тонний слід, криком попереджати про його направлення. Дуже корисно при цьому, щоб один з гінців йшов узліссям, збоку - заради того, щоб який-небудь заєць не пішов у полі або не ліг в надуваючи. Раніше всіх, на початку гонитви, вибігає русак, що лежить на узліссі, неодмінно надуваючи, які його добре тримають. Потім вибігає, не кваплячись, майже перед загоничами, біляк - і, якщо стояти смирно, виходить дуже близько від стрільця.

У великих лісах, де русаків не буває, можна дуже вдало полювати на біляків по лісових дорогах. Біляки зимою вельми охоче тримаються поблизу лісових доріг, по яких возять сіно з пусток, яке вони тут підбирають. Зазвичай вони і лягають поблизу, в декількох кроках від дороги. На цьому заснована полювання з двома загоничами, звичайно хлопчиками. Мисливець йде по дорозі, а хлопчаки - в снігу по обох сторонах і потихеньку постукують паличкою по деревах. Взбуженний біляк неодмінно вибігає на дорогу і тут часто зупиняється і прислухається, так що звичайно потрапляє під постріл. Щоб не повертатися до правил стрільби зайців, приведемо тут найголовніші з цих правил.
Якщо заєць біжить від мисливця в угін, потрібно цілити, дивлячись по швидкості бігу і відстані, від 1/2 до 1 1/2 вершка вище вух. Якщо заєць біжить в ноги, - цілять в передні пазанкі.
При бічному (поперечному) напрямі бігу треба брати від 1/4 до 1/2 аршина вперед голови, дивлячись по швидкості бігу.
Якщо заєць біжить в полупоперечном напрямку, навскіс - діагоналлю, - треба цілити на 2-4 вершка вперед.
При стрільбі з гори або в гору угонного зайця закривають його стволами і мітяться трохи вперед. У лежачого зайця з притиснутими вухами (на лежанні) целят на вершок вище, в передню частину тіла; в сидячого задом і близько - в крижі; в сидячого боком і близько - у верхню частину лопатки, а від 50 кроків треба брати поверх загривка або в голову.
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: