Головна » Статті » Рибальство » Шука.

Дещо про щуку
Дещо про щуку

Для багатьох рибалок осінь - найкращий час для лову щуки. Риба це для нашого брата-спінінгіста, можна сказати, культова. Щука не просто найбільш частий і великий трофей, що радує своєю поклевкою і кожною миттю виведення, але і щось більше ... Вона настільки невибаглива до умов існування, що зустрічається практично скрізь - від невеликих ставочків (іноді просто дивуєшся, як у такій "калюжі" взагалі хто щось може жити, не те що щука, а п'явки та жаби повинні були "втекти" давно) до великих річок і озер.

Зачаївшись в засідці, за яким або укриттям, вона в будь-яку секунду готова до блискавичного кидка за здобиччю. У щучье меню входить найрізноманітніша живність, починаючи від дрібних водних комах і п'явок, закінчуючи своїми ж власними побратимами, причому практично порівнянними з нею за розмірами. Пам'ятається, я зловив щуку, у якої з рота стирчав не до кінця ще проковтнутий хвостовий плавник інший щуки рівного з нею розміру!

"Зубастаа" більш-менш активне протягом усього року. Але все-таки можна виділити два найбільш значущих піку її високої активності. Перший трапляється через тиждень-півтора після нересту, який зазвичай відбувається десь в кінці квітня. Триває активне клювання 10-15 днів. Пов'язано це з тим, що щука, перехворіла після нересту, починає посилено харчуватися, щоб відновити витрачені сили.

Друга хвиля припадає на осінь. Цей період прийнято називати "осіннім жором". Триває жор майже всю календарну осінь. І чим ближче до льодоставу, тим клювання буде все краще і краще.
18:35

Що відбувається восени?

З похолоданням води у щуки включається деякий біологічний механізм, що сигналізує їй про те, що скоро буде зима і пора наїдатися. Крім того, щука з числа тих риб, які набагато краще почуваються саме в прохолодній воді.

Осінній жор щуки має властивість наростати з подальшим похолоданням води. А перед самим льодом і зовсім спостерігається пік "надактивності". Особливо чітко цей факт вдається спостерігати на дрібних прудках і малих річках. Коли середньодобова температура повітря ледь перевалює вище нуля градусів, а калюжі на дорогах ночами сковує крига, і трапляється предледоставний щучий жор. Часу у нас мало, оскільки дрібний "жабовнік" зовсім скоро замерзне, адже його теплова інерція не велика. Але, право ці півтижня (навряд чи більше) того варті! Найважливіше в цій ситуації - це по можливості більш точно відслідковувати прогноз погоди на кілька днів вперед.

Трохи більш розтягнутий період предледоставного жора на малих річках. Через течії вони будуть відкриті ще кілька днів, тоді як стоячі озерця і "калюжі" вже виявляться скуті крижаним панциром. Думка про те, що восени однозначно слід ловити щуку на великі приманки, я повністю поділяю. Дійсно, з одного боку, більшої приманкою (наприклад, середній воблер довжиною 10-12 см) вдається трохи відсікти дрібниця. З іншого - мальки риб давно вже підросли, та й щука активно харчується, тому вистачає і більш велику здобич.

Місяць і тиск

Ще два важливі моменти, які слід враховувати при полюванні за осінньої щукою, - це фаза місяця і тиск. Обидва ці фактори не те щоб вирішальні, проте, їх вплив на клювання буває деколи дуже істотним і помітним.

Правда, фаза місяця впливає лише на ту щуку, що мешкає на мілководді, малих річках або затоках водосховищ. При глибині в місцях лову понад двох-трьох метрів актуальність цього фактора знижується практично до нуля. А ось висота ртутного стовпа впливає на щуку незалежно від глибини її дислокації. При динаміці зниження тиску, нагадаю, щука клює помітно краще, ніж коли воно підвищується.

Добру службу у вимірі показників тиску вам послужать наручні годинники з вмонтованим барометром. Прийшовши на водойму, робимо перший вимір. Через годину-другу - друге. Потім третє. Якщо простежується чітка тенденція до зниження тиску, то з дуже великою ймовірністю можна чекати активізації клювання щуки. І навпаки. З цього і вибираємо тактику пошуку щуки. Або більше переміщаємося, роблячи по парі контрольних вимірів на місці, або "зависаємо" на точці для того, щоб обловити її більш методично.

Останній варіант характерний для моментів, коли тиск підвищується і щука стає більш пасивною. Тому, щоб спокусити її на клювання, доводиться довго закидати в одну і ту ж точку, щоб хижачка хоч якось відреагувала на приманку. Однак навіть при самих "поганих" показаннях приладу і "найгіршою" фазі місяця можна бути з хорошим результатом. Головне - знайти рибу!

Категорія: Шука. | Додав: AngelTim (10.06.2012)
Переглядів: 3595 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 1
1 Alejandro  
0
Aritcles like this make life so much simpler.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]