Головна » Статті » Рибальство » Короп.

Краща погода для лову коропа.
                Краща погода для лову коропа.
                              

Багато рибалок дуже часто говорять, що при східному вітрі риба клює погано. Та були такі моменти і в мене. При східному вітрі, риболовля дійсно складніше, але відноситься це, швидше за все ні до Карпу, а до білої дрібної риби. Причиною цього можливо може бути те, що в наших широтах східний вітер дуже часто холодніше, ніж скажімо на заході. Значить і верхні шари води охолоджуються. При ловлі коропа зі свого досвіду можу сказати, що вітер неважливо нехай він східний або західний, але він грає позитивну роль, головне щоб він був не прохолодним. Всі ми знаємо те, що вітер насичує воду киснем, "піднімає баранці» на поверхні в результаті чого пильність коропа знижується. Але те, що короп не любить зниження температури при східному вітрі це однозначно.

Як мені здається, а точніше я підозрюю, що коропи при погіршенні погоди «тимчасово» перестають харчуватися (наприклад, перехід від осені до зими). Але через кілька днів, він починає клювати знову, тобто, мабуть він пристосовується до зміни погодних умов. У коропів немає постійної температури тіла, тобто вони відчувають всі зміни води всім свом тілом, до яких звикають поступово. Як то кажуть, потрібен настрій, а на це потрібно свій час. Оскільки короп дуже чутливий до температури води, то тому нам необхідно вгадувати його місце стоянки в даний момент. Але нам також може допомогти, якщо ми тривалий час рибалимо на певному водоймі і вже знаємо приблизно поведінку і стоянки коропа. «Тест» водойму звичайно не потрібно взимку. В цю пору року риболовля проблематична. Найкраще на початку року, коли риба більш активна. Побутує така думка, а точніше раніше так говорили, що коропи, взимку зарившись в мул на дні «впадають в сплячку (зимове)». І нібито спіймати його неможливо. І ж і не ловили взимку раніше. Ви запитаєте чому? А все просто. Та тому що ніхто толком і не намагався то. А було це думка спростовано тоді, коли англійцям заборона на ловлю «березень-червень» видався коротким (сезон лову тобто) і вони почали ловити впритул і взимку. І вже пізніше прийшли до висновку, що коропи зовсім не «сплять» взимку, а харчуються, тільки дещо гірше, тому що взимку функції тіла у них загальмовані.

Все-таки поняття «ідеальна коропова погода» немає і не буде. У різних водоймах і погодних умовах коропи ведуть себе (реагують) по-різному, як тільки «наш досвід» в допомогу нам. Одне лише точно очевидно, що короп це теплолюбна і риба і любить тепло. Карп стає активним при теплій погоді, значить і націлений на пошук їжі, а це і є «клювання» тобто ми його можемо зловити. Все-таки південні і південно-східні вітру більш м'які і сприятливіші інших, тому що вони не охолоджують воду.

За теплої весняної погоди коропи виходять ближче до берега на дрібні області, на піщані коси. У саму спеку у нас є шанси піймати коропа прямо на поверхні води. Якщо температура води падає, то короп знову йде на глибокі місця.

Сильний вітер, та ще й з дощиком дуже сприятливий влітку. Влітку період найсприятливіший для коропа. Клювання можуть бути в принципі в будь-який час дня і ночі. Але затяжна спека, та ще й без вітру навпаки несприятлива, бо немає вітру - немає кисню у воді. Якщо вода «дуже» тепла, то коропи значно активніше вночі. Коли дні стають довшими, тобто пізнім літом, то шанси хороші на улов саме в другій полові дня та ввечері. Як я вже писав, що найкращі місяці лову коропа це серпень і вересень.

Восени вода поступово охолоджується і мілководні зони біля берега і на мілинах стають не продуктивними. І короп вже не «йде за вітром». Тому шукати коропа треба вже на більш більшій відстані від берега, де він ще харчується на глибині. Погано, коли восени вночі холодно і над водою густий туман. До речі хто не знає, що восени є період (листопад), коли коропи інтенсивно харчуються і наїдаються «до болю в животах». Але є, звичайно, зрушення в часі і все це через погоду, як ми вже звикли, що вона кожен рік змінюється. Але є приблизні фактори: 1-листопад і зміна кольору листя, 2-незадовго до молодика, 3-перші західні вітри.

Взимку сприятливі м'які дні з невеликим дощем. Холодний дощ, або сніг у крижану погоду з північним вітром дуже несприятливі. Взимку прийняття їжі протягом дня в найхолодніші дні проходить всього від 15 до 25 хвилин, а в м'які зимові до декількох годин. Найхолодніші зимові місяці звичайно завжди січень і лютий, тобто несприятливі.

Категорія: Короп. | Додав: AngelTim (10.05.2012)
Переглядів: 4787 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Рибалок.  
0
Добра стаття!!!!!!!!!

1 AngelTim  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]