Головна » Статті » Полювання! » Заяць.

Заєць-русак
                                                           Заєць-русак
                                                

Заєць-русак - нешкідливе звірятко, провідний нічний спосіб життя і готовий бігти при небезпеці.
Відомий випадок, коли заєць-русак рятувався втечею від ластівок, які взяли його за кішку. Популярні в народі слова «боягузливий, як заєць» сказані, швидше за все, саме про русака.

  
Належить русак до загону Зайцеподібні. Тварина середніх розмірів має довжину тіла 57-68 см, а масу 4-6 кг, що можна вважати стандартом для цієї породи. Довжина хвоста, як правило, дорівнює 7-8 см. Велика тварина може досягати в довжину 75 см, при цьому маса дорослого самця може досягати кг 8-9.

  
Влітку русак має сіру або буро-сірого забарвлення. Зустрічаються особини, хутро у яких жовтувато-сірого кольору з помітними темними плямами. У зимовий час зайці, які водяться в південних районах країни, своє забарвлення не міняють, а звірі з центральних і північних районів стають набагато світліше, що робить їх малопомітними на сніговому покриві. Самки і самці по забарвленню не розрізняються. Тварина має великі і довгі вуха, які в пригнути стані помітно виступають за кінчик носа.

  
Заєць-русак досить широко поширений на території України .

  
Всі типи живуть зайці, в тому числі і заєць-русак, в тій чи іншій мірі тяжіють до заплавах річок або до околиць озер. Часто даний вид своїм місцем проживання вибирає лісостепу і степу.

  
Але в будь-якому випадку русак є мешканцем відкритих просторів. Якщо він селиться в лісосмузі, то його слід шукати на узліссях і галявинах, в місцях великої вирубки і заростях чагарників. У зимовий час заєць явно тяжіє до населених пунктів.

  
Статевого дозрівання русаки досягають до 10-12 місяців життя. Кількість помітів становить від одного до чотирьох, а терміни розмноження залежать від метеорологічних і географічних умов середовища проживання.

  
На півдні країні перші зайчата можуть з'явитися вже в січні. У середній смузі зайчата з'являються в квітні-травні. Кількість з'явилися «малюків» коливається від одного до дев'яти, хоча зазвичай їх народжується 2-4. Все залежить від віку зайчихи, погодних умов та інших факторів.

  
Перед пологами самки влаштовують гнізда у вигляді ямок або неглибоких нір, дно яких вистилають травою або соломою. Зайчата народжуються зрячими і покриті шерстю. У віці п'яти днів вони вже інтенсивно переміщуються поблизу місця народження, а через двадцять днів стають цілком самостійними. Середня тривалість життя тварини дорівнює років 6-7.

  
У природі кількість русаків по роках міняється в силу декількох причин. Серед молодих зайців поширені інфекційні захворювання, які призводять до масової загибелі тварин у віці від 5 тижнів до 5 місяців. Зайці страждають від несприятливих умов погоди. Особливо згубно на них діють снігові і хуртовинні зими, які не дають можливості нормально харчуватися. Під час посух знижується плодючість тварин, так як їжа стає неповноцінною. Негативну роль у зміні чисельності русака грають хижаки.
Категорія: Заяць. | Додав: AngelTim (11.05.2012)
Переглядів: 3251 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]