Головна » Статті » Полювання! » Птиця.

Про техніку стрільби качок.
Про техніку стрільби качок.
Зброя для полювання на качок. Навесні і восени для стрільби водоплавної птиці, що має товстий шар щільного пера і пуху, потрібно рушницю, б'є різко і купчасто. Головним чином, різкий і купчастий бій необхідний при стрільбі плаваючою птиці, так як обстріляна площа сидять на воді качок, особливо ниркових, скорочується наполовину.

Кращим калібром для цього полювання потрібно вважати 12-й або 16-й. Якщо ж користуватися рушницею 20-го калібру, то тільки обважнених конструкцій, що застосовуються під бездимні порохи і посилені заряди.

Для полювання з підсадними придатні рушниці нашого вітчизняного виробництва: одноствольні ІЖ-53к і двоствольні центрального бою 12 і 16-го калібрів (як куркові, так і безкуркові). З непоганим боєм зустрічаються і двадцятки, так як значний їх вага дозволяє вживати посилені заряди.

Для серйозної полювання на водоплавну дичину можна рекомендувати напівавтомати "Браунінг" і "Вінчестер".

Для стрільби гусей і по табунців качок застосовуються спеціальні большекаліберние рушниці 10, 8 і 4-го калібрів, під великі заряди пороху й снаряди дробу.

За кордоном в гонитві за кількістю битої дичини мисливці "спортсмени" додумалися до "рушниць-гармат", які прикріплюються до борту спеціального під'їзної човна.

Стрільба качок, залежно від її виду, швидкості польоту птахів і обстановки (відкритий плесо, ліс або густі високі очерети) буває дуже різна.

Якщо мисливець заявляє, що полювання на качок і стрільба їх легка, значить, він не знайомий з качиної полюванням. Більш разнохарактерной обстановки і умов для стрільби, ніж при полюванні на качок (включаючи і ниркових), немає ні в яких інших видах полювання. В залежності від того, стріляємо ми шалено мчаться качок або важко підіймається з води крижневих, труднощі і техніка стрільби абсолютно різні.

Існує три основних прийоми стрільби з гладкоствольних рушниць: стрільба навскидку, стрільба з повідків і стрілянина з досил.

Стрільба навскидку. Стрільба навскидку має цілий ряд переваг, особливо, якщо доводиться стріляти по птиці, промайнула на мить в кущах або вирвалася на дальній дистанції, коли дорогий кожен метр.

За ефективністю і красі стрільба навскидку не має собі рівної. Але цим способом можна стріляти тільки при абсолютно прикладистое, пригнаних по фігурі стрілка рушницю і достатньої тренуванні.

Стрільба з повідка. Цей спосіб стрільби також має свої достоїнства, і всі досвідчені мисливці і стрілки ним володіють. В деяких випадках стрільба з повідцем вигідніше і практичніше інших способів; так, якщо з-під вашого собаки, в десяти кроках від вас, піднялася крижень і плавно потягнула над лугом, немає потреби стріляти по ній навскидку. Птах як на долоні, відстань невелика, і більш правильно в даному випадку стріляти з повідка.

Існує два роди стрільби з повідцем: стрільба навскидку з контрольною повідків і стрілянина з плавним повідків. Стрільба навскидку з короткої контрольної повідцем, настільки короткою, що помітити її з боку важко, це та манера мисливської стрільби, на яку, в результаті довголітньої практики, переходять усі добрі стрілки як на полюванні, так і на стенді. Навіть найпалкіші прихильники стрільби навскидку, при наявності легких умов, стріляють з контрольною повідків.

Але буває й так, що в дуже швидкій стрільбі необхідності немає, наприклад, на перельотах, коли спокійно летить птах дає повну можливість з упевненістю стріляти їх з плавною повідцем, - тоді стрілець, піднявши рушницю, веде стовбурами за летить птахом, переганяючи її стволами на потрібне випередження, і плавно, але швидко натискає на спуск.

Стрільба з досил. За викрадень летить мішені застосовують метод стрільби з досил. При зльоті птиці мисливець швидко підкидає рушницю стволами, навмисно спрямованими трохи нижче мети, і швидким, плавним рухом досилає стволи до потрібного положення.

У мисливців, що стріляють з контрольним досил, результати стрільби завжди дуже високі.

Стрілянина на підйомі. Стрільба піднімаються качок з води або з суші, якщо птах зривається в міру, - найбільш легка. Особливо неважка стрілянина по піднімається з води нирків, які, перш ніж піднятися в повітря, як би біжать по воді метрів 12-15 Інша справа, коли з води піднімається перелякана крижень або чирок: їх точно вихором піднімає вгору, і не встигнеш оком моргнути, як птах вже майже поза пострілу.

Якщо ви йдете або пливете в човні за вітром, стрільба стає важче, тому що птах зривається на великих дистанціях і швидко йде. Стріляти качок на підйомі, в залежності від відстані та швидкості зльоту птаха, слід навскидку або з коротким контрольним досил.

Стрілянина на перельотах. На перельотах здебільшого доводиться стріляти птицю, що йде над головою або стороною. У першому випадку стріляти прийнято з повідцем. Підкинувши рушницю, мисливець стволами як би женеться за летить птахом, переганяючи її, потім, не припиняючи руху стволів і випереджаючи птаха стволами на потрібну відстань (так зване попередження), плавно натискає на спусковий гачок. Від уміння гранично точно дати потрібне випередження, щоб снаряд дробу зустрівся з летить птахом у точці перетину, і залежить весь успіх стрільби качок, що йдуть над головою.

При стрільбі по птиці, що йде стороною, більш ріемлема стрільба з повідцем з потрібним попередженням. Величина попередження залежить від відстані до птаха, що летить, і ще більше, від швидкості її польоту. Якщо при стрільбі крякви, плавно летить стороною, в 40 кроках від вас, достатньо попередження в один метр, то по летять зі свистом на такій же відстані червоноголової ниркові або чирку попередження повинно бути не менше 3-4 метрів.

Стрільба птиці, що йде в багнет на стрільця. На перельотах і при засідках в скрадке качки іноді налітають на мисливця прямо в багнет. Стрілянина їх дуже ефектна і, при відомій навичці, неважка. Стріляти налітають на вас птицю найкраще з контрольним досил. Допустивши птицю не більш ніж на 50 кроків, слід швидко скинути рушницю, навмисно направивши стволи нижче птиці, приблизно на метр, і, залежно від того, під яким кутом йде птах, швидким плавним досил стволів взяти точний приціл і натиснути спусковий гачок.

Практика у стрільбі по летить у різних напрямках і положеннях птиці доповнить всі відсутні в цьому розділі деталі в мистецтві стрілянини в років.
Категорія: Птиця. | Додав: AngelTim (09.08.2012)
Переглядів: 5457 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 2
2 Vova :-)  
0
техніка в усіх різна ну а відбиватись треба від якихось норм.
от у статті все виражено як що і до чого.

1 Данило.  
0
Це усе добре але техніка у кожного своя так сказати унікальна!
Ну а статя норма для початківців є що повчитись.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]