Головна » Статті » Полювання! » Кабан.

Дикий кабан - вепр.
                            Дикий кабан - вепр.
                       


Перша зустріч з сікачем могла б стати для мене і останньою, тому й запам'яталася назавжди. Я пішов за пораненим кабаном. А він - по своїх слідах мені назустріч. Моє щастя, що я встиг вистрілити, бо його туша буквально накрила мене.

До цього я думав, що такі розповіді про підранка - мисливські байки. Але тоді переконався, що поранений звір «лягає» на свій слід, головою назустріч переслідувачу. Побачивши людину, він так стрімко кидається на нього, що горе-мисливець часто навіть не встигає підняти рушницю, не тільки вистрілити.

вепр - це давня назва дикого кабанаХотя, як правило, вепр - це давня назва дикого кабана - першим на людину не нападає. Тому що за характером він не «псих» тільки злегка нервовий і імпульсний. Тому поранений він нерідко кидається на мисливця. Від розлюченого кабана практично не можливо врятуватися, оскільки від нього не втечеш. На вигляд він неповороткий і лінивий, але бігає як страус. А копитця його кінцівок влаштовані так, що звір може, не провалюючись, долати болотисту місцевість. Більш того, кабан здатний проплисти кілометрів 5-6.
                                           
Однак і ці тварини відчувають жах, і у них бувають інфаркти. На одній з полювань дикий кабан перехитрив нас і втік. Сталося так, що собаки опинилися позаду загоничів. Але потім вони знайшли тваринного і погнали назустріч мисливцям. Один з них крикнув «Бачу кабана!». А він - величний, як гора - здався через дерева. Загоничі ще не встигли підбігти до нього, а собаки вже облаюють. Картина така: собаки гавкають, люди кричать. І раптом кабан затремтів і - впав. З його ніздрів заструмувала кров - у кабана стався інфаркт. Коли ми розбирали його тушу, то в серці побачили дірку.

Звичайно ж, такі випадки рідкісні і в хвилини небезпеки вепр стає небезпечним хижаком. В цілому це досить сильне і сміливе тварина. Мисливці добре знають про його блискавичної реакції. Тому полювання на кабана вимагає надзвичайної спритності, хоробрості і холоднокровності. Саме тому королівська полювання влаштовувалася саме на вепрів. Це дуже незалежне істота.

А його дивовижна здатність легко обживати найрізноманітніші місця! Мабуть, це вдається йому через те, що він всеїдний і має сильний нюх - за 30 см під землею визначає, де їжа. Висадять, скажімо, лісівники жолуді, а кабани знайдуть цю ділянку і починають рити землю, але не всю, тільки ті місця, де є плоди. І роблять це безпомилково. Тому їх побратимів з півдня Франції та Італії навчили шукати під землею делікатесні гриби з сильним запахом - чорні трюфелі.

У звіра майже ніколи не виникає проблем з харчуванням. Жолуді і горіхи, насіння, кореневища і цибулини різних рослин, ягоди, гриби, трава, плоди диких яблунь і груш, личинки і комахи, жаби, дрібні гризуни і яйця птахів - все його влаштовує.

Крім спеки, через те, що свині володіють обмеженою здатністю до потовиділенню - потіє тільки рило, - і тому їм важко жити в жаркому сухому кліматі. А ще вони не люблять глибокий сніг. Особливо небезпечний для кабанів наст і ожеледиця, які заважають їм добувати їжу.
Категорія: Кабан. | Додав: AngelTim (04.05.2012)
Переглядів: 2920 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Tussauds  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]