Головна » Статті » Полювання! » Безпека полювання.

Закон.
На підставі ст.. 43 п. 3, Закону від 13 жовтня 1995 р. – Закон ведення полювання
( Дз. У. За 2002 р. № 42, п. 372, з пізн. Зм.) видається розпорядження такого змісту:

Розділ 3
Правила безпечного поводження під час полювання

§ 8 мисливець несе відповідальність за безпечне використання зброї і оснащення і зобов‘язаний дотримуватись таких правил:
Використовувати тільки справну технічну мисливську зброю;
Пристрілювати зброю щонайменше раз в рік ;
За кожним разом перед садженням зброї перевіряти прохідність стволів;
Тримати зброю завжди стволами вверх або вниз: під час зарядження і розрядження зброї, переміщення по місцевості під час перерви у полюванні, заняття місця у автомобілі і під час висідання з нього та за інших подібних обставин - не залежно від того чи зброя заряджена чи розряджена.

§ 9. 1. При переміщенні, переїзді чи перебуванні на мисливській території, де мисливець не має права полювати, при використанні перебуванні у транспортних засобах загального користування а також на території міст та поселень зброя мисливця повинна бути розряджена і знаходитися у футлярі.
2. Під час проходження або проїзду забудованою територією, автомобілем на території полювання зброя повинна бути розряджена.
Під час групового полювання в проміжку між загоном мисливець повинен вийняти набої з камери набоїв перед тим як залишити позицію. Вставити набої заново можна тільки після того, коли мисливець займе позицію під час наступного загону.
3. Після закінчення останнього загону, перед тим як залишити позицію мисливець повинен розрядити зброю.
4. Ведучий у полюванні повинен епізодично перевіряти під час перерв у полюванні чи мисливці вийняли набої, а після закінчення полювання - чи розрядили зброю.
5. Використання оптичних цільових пристроїв під час колективного полювання можливе виключно за згодою ведучого, за умови, що мушку буде встановлено на позначку не більше, ніж три.
§ 11.1. При подоланні місцевих перешкод, зокрема ровів, кладок, плотів, при піднятті і сходжені з «амвону», а також під час перерв в полюванні, коли зброя не відкладається, мисливець повинен зняти набої.
2. При проходженні нерівної території, зарослі, слизької дороги, засніженої зброя повинна забезпечена від можливості пострілу.
3. Відкладена під час полювання зброя повинна бути розряджена і знаходитися поруч в полі зору мисливця і повинна бути забезпечена від падіння.
§ 12 Не можна цілитися і стріляти в звірину, коли:
на лінії пострілу знаходяться мисливці або інші особи, чи господарські тварини, будівлі, або автомобілі, а відстань від них не гарантує умов безпечного пострілу;
звірина знаходиться на вершинах пагорбів;
звірина знаходиться на відстані не менше ніж 200 м. від працюючої сільськогосподарської техніки
§ 13.1. Цілитися і стріляти в звірину можна тільки після чіткого особистого розпізнання звірини та в умовах, що забезпечують ефективність пострілу і можливість підняття влученої звірини та безпеки оточення.
2. Мисливець може стріляти в звірину, яка віддалена від нього не більше ніж на:
40 м. – в разі пострілу шротем чи кулею зі зброї з гладкими стволами;
100 м. – в разі пострілу кулею зброєю з гвинтовими стволами з використанням відкритих цільових пристроїв;
200 м.. – в разі пострілу кулею зброєю з гвинтовими стволами з використанням відкритих цільових пристроїв;
§ 14. Пришвидшувач вживається тільки при індивідуальному полюванні, при чому його установка може відбуватися тільки після чіткого ознайомлення з звіриною і підготовці до пострілу; якщо пострілу не було, зброю слід забезпечити від можливості вистрілу, а пізніше звільнити пришвидшувач.
§ 15.1. Мисливець не має права полювати після вживання алкоголю або інших збуджуючих засобів.
2. На колективному полюванні ведучий не допускає або виключає з полювання осіб, що не дотримуються правил, про які згадується в абз. 1.
§ 16. 1. Мисливець зобов‘язаний зберігати особливу обережність в використанні зброї:
На території з обмеженою видимістю або за умов зменшення видимості;
При наростаючому об‘ємі польових робіт, під час робіт з упорядкування і очищення лісу, під час збирання лісових плодів.
2. В ситуації, коли в супроводі мисливця перебуває особа без права виконання полювання, тоді він зобов‘язаний провести цій особі інструктаж про правила поведінки на полюванні.
§17. На колективному /груповому/ полюванні:
Не можна стріляти вздовж лінії мисливців;
Не можна стріляти з позиції на лінії мисливців в напрямку позиції на флангах із позиції флангів в напрямку лінії мисливців, якщо відстань між тими позиціями або форма місцевості не забезпечують безпеки;
Не можна займати позицій в ровах, окопах і заглибленнях території;
Після зайняття території мисливець зобов‘язаний прийняти позицію стоячи або сидячи;
Стріляти можна тільки в позиції стоячи; дане обмеження не стосується пострілів з «амвону»;
Стріляння в звірину, яка перебуває поза «кидком» допускається на відстані не більше 10 м;
Стріляння в звірину, яка перебуває в «кидку» допускається з великою обережністю на відстані не більше 40 м;
Стріляння в звірину « в кидку» може відбуватися тільки за згодою ведучого полювання зі збереженням відповідних правил безпеки;
Не можна стріляти в звірину, яка знаходиться « в кидку», що загін перебуває у мисливця на відстані менш ніж 150 м. на відкритій місцевості і на відстані ніж 100м. у лісовій місцевості;
Можна стріляти у птахів під час льоту в напрямку загону або інших мисливців, якщо постріл відбувається під кутом не менше 60 градусів, а на лінії пострілу не має гілок або інших перешкод ;
Стріляти між окремими загонами допускається за згодою ведучого тільки в поранену звірину або хвору.
§18. під час полювання з човна, тільки один мисливець у даний час може стріляти у звірину, стріляючи в іншому напрямку ніж особи . які перебувають у човні.
§1 9 В разі нещасного випадку на колективному полюванні ведучий перериває полювання з метою організації невідкладної допомоги потерпілому, а пізніше:
Надає потерпілому першу допомогу;
Організує транспорт для перевезення потерпілого до медустанови або викликає лікаря;
Забезпечує місце і сліди випадку;
По мірі можливості відтворює обставини, при яких мав місце випадок, встановлює його свідків і оформляє ручний перебіг подій;
Оформляє протокол.
§ 20.1. Якщо нещасний випадок на колективному полюванні стався через вживання зброї, ведучий полювання окрім обов‘язків, визначених в §19 зобов‘язаний також:
Забрати і забезпечити зброю винуватця і потерпілого;
Негайно повідомити про випадок у найближче відділення поліції ;
Встановити номери позицій, які під час випадку займали мисливці і забезпечити карточки з номерами позицій.
2. Протокол про який згадується в §19 п. 5 оформляється в 3- трьох екземплярах, підписується ведучим полювання та свідками випадку.

3. протоколи передаються орендодавцю або адміністратору мисливської території , а в випадку про який згадується у аб.1 також поліції.
Категорія: Безпека полювання. | Додав: AngelTim (07.04.2012)
Переглядів: 1934 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]