Головна » Статті » Полювання! » Безпека полювання.

Підводне полювання: що необхідно знати мисливцю?
                      
7 жовтня на сайті «Головрибводу» було розміщено матеріал Закарпатської держрибоохорони «Підводне полювання на Закарпатті». В ньому зокрема подавалося роз’яснення щодо нормативних особливостей ведення цього виду лову. Матеріал мав великий резонанс, і викликав чимало питань у громадськості, зокрема щодо чинності «Положення про підводне полювання в Україні». Головрибвод вважає за необхідне дати наступні роз‘яснення.

 Органи рибоохорони, відповідно до ст. 15 Закону України «Про тваринний світ» та п. 5 «Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1998 р. №1126, уповноважені виділяти ділянки на водних об’єктах для любительського рибальства.

Відведення таких ділянок здійснюється органами рибоохорони на підставі звернень громадських організацій рибалок-любителів з наступним їх закріпленням рішенням відповідного органу місцевого самоврядування.

 Пункт 4.1 Правил любительського і спортивного рибальства (далі – Правила рибальства) визначає, що рибалці не потрібен дозвіл на використання рибогосподарської водойми  загального призначення для любительського і спортивного рибальства, але рибалка на такій водоймі зобов’язаний виконувати вимоги Правил рибальства, щодо знарядь лову, строків лову, видів риб, дозволених до вилову, добової норми їх вилову і т. ін. Відносно підводних мисливців, п. 4.3 передбачає наступне: «Підводне полювання на риб дозволяється:

гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів:

на ділянках водойм, визначених органами рибоохорони для проведення любительського рибальства;

при наявності посвідчення підводного мисливця».

Додатково повідомляємо, що тимчасове положення про підводне полювання в Україні (1996 рік) державними виконавчими органами не затверджувалося.         

Відсутність посвідчення підводного мисливця, при здійсненні лову,  відповідно до ч.3 статті 85 Кодексу України про Адміністративні правопорушення згідно кваліфікується як порушення Правил рибальства, і тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян
від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів  громадян.

Затримання та конфіскація спорядження та засобів лову підводного мисливця можлива у разі вчинення ним грубого порушення, передбаченого ч.4 ст.85 Кодексу України про Адміністративні правопорушення: «Грубе порушення     правил    рибальства (рибальство    із застосуванням вогнепальної  зброї,  електроструму,  вибухових  або отруйних  речовин,  інших  заборонених  знарядь лову,  промислових  знарядь лову особами,  які не мають  дозволу  на  промисел,  вилов водних  живих  ресурсів  у  розмірах,  що  перевищують встановлені ліміти або встановлену  правилами  любительського  і  спортивного рибальства добову норму вилову) -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти  до

сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією

знарядь  і  засобів  вчинення  правопорушення,  які  є   приватною

власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи

без такої….». (КУпАП п.4 ст.85)

Рішення про конфіскацію спорядження та знарядь лову ухвалюється судом. До ухвалення рішення, затримане майно знаходиться на відповідальному зберіганні, про що має бути складено відповідний документ.   

Ще одним питанням, яке вважаємо за необхідне роз’яснити це є визначення та застосування колючих знарядь лову і гарпунних рушниць при здійсненні любительського та спортивного рибальства. Повідомляємо наступне:

Законом України № 3325-VI від 12.05.2011 «Про внесення змін до Закону України «Про тваринний світ»  (ст. 52-1) забороняється виготовлення, збут, застосування у тому числі й колючих знарядь лову.

Така норма Закону (заборона) не стосується дозволених до застосування колючих знарядь лову.

Правилами любительського і спортивного рибальства (далі Правила рибальства) дозволені до застосування вудки всіх видів та спінінг, обмежується лише кількість гачків на них та забороняється спосіб їх (гачків) застосування (багріння).

До колючих заборонених знарядь лову відносяться такі гачки або гаки, які конструктивно розраховані на лов риби способом багріння, а також знаряддя, які застосовуються в спосіб бою риби (ості, піки і т. ін.).

Гарпунні рушниці, як колючі знаряддя лову до заборонених знарядь не відносяться (п. 3.15 Правил рибальства), тому відповідно до ст. 53 зазначеного Закону, не може бути введена заборона на ввезення їх в Україну.

Таким чином, застосування норм ст.ст. 52-1, 53 вищезазначеного Закону не суперечить Правилам, затвердженим наказом Держкомрибгоспу 15.02.1999 р. № 19, зареєстрованим Мінюстом 28.04.1999 р. за № 269/3562.

 Головрибвод та Держрибагентство поділяє стурбованість рибалок-любителів, які займаються підводним полюванням щодо необхідності більш чіткого законодавчого врегулювання їх діяльності. Тому пропонуємо громадським організаціям, які представляють інтереси підводних мисливців, виробити спільні пропозиції щодо розробки та затвердження правил підводного полювання у водоймах України.  Державне агентство рибного господарства України ще раз засвідчує свою готовність до діалогу, аби в найкоротші терміни провести обговорення та узгодження проекту документу, і відповідно затвердити Правила у встановленому порядку.

Категорія: Безпека полювання. | Додав: AngelTim (01.08.2012)
Переглядів: 2132 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]