Головна » Статті » Мисливська зброя. » Зброя.

Скільки коштує полювання?


Щоб стати справжнім мисливцем, недостатньо лише одного бажання. Виявляється, це захоплення нині не з дешевих, адже потребує багато капіталовкладень. Це й рушниця з боєприпасами, мисливський квиток, екіпірування, тобто спеціальний одяг, автомобіль підвищеної прохідності та найкращий друг - вірний пес!

З чого ж почати? Щоб стати мисливцем, треба отримати посвідчення в обласному держлісгоспі. Але це не так уже й просто, як здається. Витрати невеликі - 66 гривень, а мороки - чимало. Потрібно скласти теоретичний екзамен, який охоплює питання про техніку безпеки під час полювання, знання законодавчої бази та природознавства.

Наступний крок - вступ до товариства мисливців та рибалок. Стати членом цієї поважної організації коштує 404 гривні.
Звання мисливця маємо, тепер потрібен головний «аксесуар» - рушниця. Та аби її придбати, доведеться звернутися до міліції по дозвіл. Але, щоб його отримати, треба ще побігати. До дільничного міліціонера - по рапорт, у лікарню - по медичний висновок, який також не безкоштовний, та до тиру. Тут треба скласти іспити з техніки безпеки та стрільби.
Із «зеленкою», так мисливці називають дозвіл на придбання зброї, що має зелене забарвлення, прямуємо до крамниці. Очі розбігаються від різноманіття зброї та екіпірування. Ціни тут «кусаються». Найдешевша новенька двоствольна рушниця вітчизняного чи російського виробництва коштує 3800 гривень. Якщо ж покупець забажає якісну італійську або бельгійську моделі відомих брендів, то за таке задоволення доведеться викласти близько 18-20 тисяч гривень!

Транспортувати зброю без чохла заборонено. Отож доведеться і його придбати за 300 гривень.
Рушниця без набоїв - металобрухт, їхня вартість від 3,60 гривень за один набій вітчизняного виробництва та італійські чи іспанські від б гривень. А набоїв мисливцю-початківцю потрібно чимало!
Вибираємо костюм. Бюджетна модель літнього «камуфляжу» обійдеться близько 300 гривень, зимового - 600. Якщо ж хочеться почуватися комфортно у фірмовому мисливському одязі, виявляється, і такий існує, за літній викладете від 1500 гривень, за зимовий - близько 2500.

Чоботи. На базарі можна знайти звичайні гумові по 120 гривень. Якісне закордонне взуття потягне на 700-800 гривень.
Вдягнулися, взулися і озброїлися. Варто потурбуватися про транспорт. Доїхати до місця полювання на звичайній «легковушці» не завжди вдасться. Добре, якщо у друзів за захопленням є позашляховик! Якщо ж немає - можна придбати старенького «уазика» за півтори-дві тисячі «зелених».
Треба визначитися із об'єктом полювання. Картка відстрілу пернатої дичини в угіддях УТМР для одноразового полювання коштує близько 100 гривень, а сезонного - 250. Якщо ж вирішили йти на пушного звіра - зайця, лисицю, єнотовидну собаку, картка відстрілу терміном на день обійдеться за 100 гривень, «сезонка» - 320.

Мрія будь-якого мисливця - достойний заздрості трофей. Це може бути дикий кабан чи косуля. Але, щоб здобути таких звірів, потрібна ліцензія. Багато мисливських господарств області пропонують пополювати на цю рідкісну дичину у своїх угіддях. Це задоволення - не з дешевих. Вполювати кабана коштує близько 3500 гривень, а косулю - близько 1500.
Якщо не враховувати витрати на пальне, їжу та напої, адже для мисливця полювання - справжнє свято, то це захоплення не всім по кишені. За нашими скромними підрахунками, аби стати мисливцем, потрібно витратити близько шести тисяч гривень та безліч вільного часу.

P.S. Істинний поціновувач полювання не уявляє себе без вірного помічника - мисливського собаки. Цуценя лайки чи гончака з родоводом пропонують від 100 доларів США. Якщо ж хочеться мати екзотичну породу, ціни стартують від 200 «баксів».

Категорія: Зброя. | Додав: Andariel (29.01.2013)
Переглядів: 2598 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 2
2 AngelTim  
0

1 Andariel  
0
Афігеть!!!!!!!!!!!!! sad

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]