Головна » 2013 » Лютий » 19 » Україну запросили до Генеральної комісії з питань рибальства у Середземному морі
00:01
Україну запросили до Генеральної комісії з питань рибальства у Середземному морі

Україну запросили до Генеральної комісії з питань рибальства у Середземному морі


9120d6a6ec0a376d07e8b1f57c444c50.jpg

Вчора, під час першого візиту до України Члена Європейської Комісії з питань морських справ та рибальства Марії Даманакі відбулася зустріч із Головою Державного агентства рибного господарства України Віктором Дроником. Під час зустрічі було обговорено низку важливих питань, які впливають на розвиток співробітництва у рибогосподарській галузі. Зокрема, велику увагу було приділено розвитку співробітництва в басейні Чорного моря, а також порушено питання відновлення осетрових видів риб у Дунаї.

Єврокомісар Марія Даманакі заявила, що у межах співпраці в чорноморському басейні потрібно об’єднати зусилля для створення спільної бази даних запасів та промислу. Пані Даманакі запропонувала Україні стати повноправним членом Генеральної комісії з питань рибальства у Середземному морі та брати активну участь у роботі Спеціальної групи з питань рибальства у Чорному морі.

Своєю чергою, Голова Державного агентства рибного господарства України висловив думку щодо створення окремої регіональної організації з управління рибальством, до якої входили б тільки країни чорноморського басейну, і запропонував європейській стороні опрацювати можливість її створення. Єврокомісар підтримала цю ідею та пообіцяла всіляко сприяти процесу створення організації за умови підтримки ідеї рештою чорноморських держав.

Українська сторона також порушила питання відновлення осетрових видів риб у Дунаї. Віктор Дроник зазначив, що Дунай є спільною водною артерією для багатьох країн Європи, а для українських рибалок це традиційний район промислу протягом багатьох століть. На жаль, із часу вступу деяких країн Східної Європи до ЄС питання відновлення популяції осетрових у Дунаї відійшло на другий план, притому що дунайський регіон є одним із небагатьох, де реально залишилася природна популяція осетрових риб. У результаті недостатньої уваги до Угоди з рибальства у водах Дунаю від 1958 року у Дунайській стратегії ЄС фактично нехтуються інтереси рибалок, оскільки ця стратегія визначає головними напрямки розвитку транспорту, інфраструктури, туризму, а інтереси місцевого населення, у першу чергу пониззя Дунаю, фактично залишилися поза увагою.

Переглядів: 536 | Додав: AngelTim | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 AngelTim  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]