Головна » 2013 » Жовтень » 10 » На Тернопільщині заборонили вилов раків
23:39
На Тернопільщині заборонили вилов раків


            

На Тернопільщині заборонили вилов раків

rakВодойми Тернопільської області знаходяться в межах ареалу поширення трьох видів річкових раків: Рак широкопалий (Astacus astacus L.) занесений до Європейського Червоного списку (1991), Червоної книги України (2009) та Бернської конвенції (1999), поширений у деяких невеличких озерах і притоках Дністра, Пруту, Серета і Тетерева (її притока – р. Іршава) товстопалий (A. pachypus L.) раніше зустрічали у Дніпровсько-Бузькому лимані, Дніпро біля Херсону, нижній південний Буг, проте останнім часом його пошуки не мали успіху; Рак вузькопалий (A. Leptodactylus Eschz) у всіх прісних та солонуватих водоймах. Найбільше промислове значення в Україні має рак вузько палий.
Плодючість раків під час нересту становить від 300 до 600 ікринок. За зиму кількість ікринок значно зменшується внаслідок механічного випадіння або грибкової інфекції. Ікра розвивається під хвостом у самки до початку літа. У 3-й декаді травня – 2-й декаді червня при температурі води 19-23 ºС з ікри виходять личинки 1-ї стадії довжиною 9-11 мм. Вони зависають на гіалінових нитках під черевцем самки близько 10 днів до першої линьки і харчуються за рахунок жовтка. Лише після другої линьки вони починають самостійне життя. Їх маса становить 21 – 30 мг, а довжина тіла – 1,1 – 1,2 см. Молодь у перші 1 – 1,5 місяці найбільш чутлива до хвороб, умов довкілля, стресів і вразлива для хижаків. На початковому етапі життя найчастіше спостерігається масова їх загибель. В результаті від однієї самки залишається 100 – 150 личинок ІІ –ї стадії.
Річкові раки – цінні харчові безхребетні. Екологічна цінність їх полягає в тому, що поїдаючи личинок жуків, хворих і померлих тварин, вони запобігають розвитку інфекцій та процесів гниття у водоймі. Значної шкоди їх промисловим запасам у водоймах України завдає браконьєрський вилов.
Тому з метою охорони, відтворення популяцій, збереження природних запасів річкових раків під час осінньої линьки 2013 року, та виношування ікри протягом весняного періоду 2014 року Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області видано наказ від 16 липня 2013 року № 50 відповідно до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”, п.4.5 «Правил любительського та спортивного рибальства», затверджених Наказом Міністерством аграрної політики України від 01.01.2001 року № 229, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України за № 819/6010 від 14.09.2001 року та біологічного обґрунтування Львівської дослідної станції Інституту рибного господарства національної академії аграрних наук України "Про встановлення заборони на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Тернопільської області”.

Завідувач сектору іхтіології
та регулювання рибальства
Тернопільрибоохорони                                                                               Д.В. Коваль

Переглядів: 1158 | Додав: Andariel | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]