[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Жерлиця!!!!!!!!!!!
AngelTimДата: Понеділок, 24.09.2012, 00:00 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Жерлиці для зимової ловлі щуки!!!!!!!!!
Жерлица для лову великих щук не відрізняється особливою витонченістю і навіть, в чому виправдано, грубувата (у порівнянні з жерлиці для лову судака). Тим не менш, вибираючи конструкцію жерлиці, рекомендується дотримуватися певних правил.

• Необхідно простежити, щоб у котушки не було осьового люфту. Одягати на штир її слід тільки за допомогою втулки, яку краще виготовити з фторопласту - матеріалу, найменш схильного примерзання до металевого сердечника при попаданні вологи.
• Сигналізатор клювання (або фіксатор) повинен спрацьовувати при зусиллі відповідному не більше 0,1-0,15 кг.
• Котушку встановлюють таким чином, щоб вона відступала від площини кронштейна-утримувача не більше ніж на 1 -1,5 мм і від поверхні льоду не менше ніж на 10 см. Діаметр котушки повинен бути не менше 40-50 мм, а борти - виступати над робочою поверхнею на 12-15 мм, щоб запобігти мимовільне скидання і перехлестиваніе волосіні під час хватки хижака і розкручування котушки.
• При розкручуванні котушка повинна володіти певною інерцією гальмування, щоб не допускати зайвого скидання волосіні. Найчастіше вільний хід котушки регулюється центральною гайкою з шайбою і Гровер або двома гайками і шайбою, одна з яких контр іншу. В окремих випадках регулювання вільного ходу відбувається за рахунок затягування або відпустки центрального стрижня або осі, на якій і тримається котушка. Щоб уникнути плутанини в термінології, центральний стрижень при такому влаштуванні жерлиці називають регулювальним гвинтом.

Як показала практика, при сильному морозі та підвищеної вологості до такої регулюванню вільного ходу котушки краще не вдаватися через можливе примерзання тертьових поверхонь. Ідеальним вважається пристрій жерлиці, при якому котушка віддалена від кронштейна-утримувача на 0,5-1,5 мм і легко, з мінімальним тертям, обертається на осі. Протистояти різкого скидання волосіні при сильному ривку хижака так само здатна конструкція жерлиці з прітормажівателем, розташованим на стійці жерлиці, ефективним засобом, що перешкоджає перехлестиванію котушки волосінню навіть при лові найактивніших хижаків, у яких початкова стадія покльовки супроводжується різким і сильним ривком. Прітормажіватель зазвичай встановлюють на жерлиці при лові по першому і останньому льоду на водоймах з хорошим кисневим режимом, де Щука особливо жвавим і моторним. Яскравий приклад таких водойм: Можайское, Рибінекое або Верхньо-Рузський водосховища.

• Для лову щук жерлицами у водоймах, де кисневий режим залишається прийнятним протягом усього періоду ловлі, з льоду краще всього підходить повідець в м'якій оплітці зі сталевим сердечником. Незважаючи на серйозні недоліки, поки тільки він гарантує, що велика щука при виведенні його не перекусить. Можливо, що незабаром з'являться повідці з більш досконалих матеріалів. У водоймах, близьких до заморні, повідці з металевим осердям ставляться на жерлиці тільки на початку становлення льоду. Надалі встановлюються подвійні повідці, а ближче до середини зими - одинарні і тільки з лісок.
• Ідеальним вважається поводок, якщо його довжина не менше 250-400 мм.
• Стійка або підстава жерлиці повинні бути виготовлені з матеріалу, найменш схильного примерзання до льоду, зазвичай це дерево або пластик.

Кожен риболов виготовляє або купує жерлиці, що відповідають тільки його смаку. Якщо вони виготовлені з дотриманням даних вимог і не мають конструктивних недоробок, то різного роду нюанси картини не міняють. Вимога має бути одне: чим простіше, компактніше - тим краще.
Прикріплення: 5377670.jpg (8.8 Kb)
 
AngelTimДата: Понеділок, 24.09.2012, 00:02 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Де ставити жерлиці зимою?

Частина жерлиць необхідно ставити на глибині, іншу частину - на мілині. Тільки в цьому випадку через кілька годин при сприятливих умовах і через добу при несприятливих можна впевнено сказати, де і на якій глибині тримається активна щука.

Якщо ви ловите в місцях, де в основному живуть дрібні особини, - в прибережній смузі або на мілководді, не виходить до ями, то необхідний активний пошук, пов'язаний з перенесенням жерлиць. Наприклад, якщо жерлиці простояли 1,5 години в береговій зоні і покльовок не було, необхідно поміняти ділянку лову. На практиці це означає - перенести жерлиці на 15-30 метрів. І так треба діяти до тих пір, поки не піде хватка хижака. Можна заздалегідь просвердлити додаткові лунки, враховуючи можливий перенос жерлиць.

При лові щук слід пам'ятати, що ставити жерлиці безпосередньо над ямою марно. Краще, коли жерлиці встановлюють в місці з перепадом глибин або на рівній ділянці з середньою глибиною і рідкісним коряжником.

Якщо ви все ж розташувалися на глибоких місцях водоймища, то до перенесення жерлиць слід ставитися з обережністю, так як клювання на глибині трапляються набагато рідше. Краще встановити їх на інші, більш перспективні місця. У глухозимье або при несприятливих погодних умовах у швидкій перестановці жерлиць сенсу немає. Щука в цей час харчується один раз в декілька днів, і вгадати момент активності неможливо. Навіть попадання живця до носа «плямистою» не стане гарантією її хватки. У такий час клювання, як за помахом чарівної палички, триває кілька секунд і по всій водоймі.

Повторний спалах активності може повторитися тільки через кілька діб, і ніякі хитрування зазвичай не допомагають.
Якщо рибалка ловить на жерлиці в сильний мороз, то лунку обов'язково засипають снігом або крижаною крихтою аж до котушки.
Прикріплення: 9589614.jpg (49.2 Kb)
 
AngelTimДата: Вівторок, 25.09.2012, 19:29 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Давайте поговоримо про те як клює щука?

Характер щучої покльовки знаходиться в прямій залежності від погодних умов, пори року і кисневого режиму водойми. Класична щуча покльовка проходить за наступним сценарієм.

Щука атакує живця, захоплюючи його поперек тулуба. Як правило, після декількох різких оборотів котушки, слід пауза, довжина якої залежить від величини щуки і живця. Щука в цей момент або зупиняється, стискаючи живця іклами, або повільно рухається далі. У всіх випадках вона заковтує живця, перевертаючи його в пащі. За сходить з котушки волосіні можна досить точно простежити весь процес щучої трапези. Заглотив живця, хижак продовжує свій шлях, можливо, намагаючись надолужити час, витрачений на хватку і наступні маневри. Відбувається інтенсивна розмотування волосіні - найкращий момент для підсічки.

Якщо ж хижак володіє значними розмірами, а живець дрібний, то його обробка відбувається дуже швидко. Щука в цьому випадку до і після клювання зазвичай рухається рівномірно і без пауз. Так само обертається і котушка.

Дрібна щука сама є об'єктом полювання, і, схопивши малька, поспішає піти в укриття, тільки там заковтуючи його. Тому інтенсивне розмотування волосіні на першому етапі покльовки зовсім не свідчить про солідність примірника і якості відбулася покльовки.

Якщо хватка відбулася біля місця стоянки хижака, то інтенсивної розмотування волосіні можна і не дочекатися. Підсікати слід лише після того, як хижак закінчить обробку живця, повністю його заглотив. Цей момент легко визначити по характерному сіпанню волосіні - щука заковтує живця. Після цього котушка може зробити кілька оборотів, а може почати інтенсивно розмотуватися.

За несприятливих погодних факторах, в глухозимье покльовки розтягуються на невизначений час і не завжди мають яскраво виражену завершену фазу. Щука може тримати живця в пащі і не заковтувати його досить довго. Підсічка в такій ситуації не приносить успіху рибалці. У цьому випадку слід спробувати створити у щуки видимість вислизає з її пащі видобутку.

Для цього необхідно слабким, «мікроскопічним» сіпанням волосіні спровокувати хижака на заковтування живця. Її не можна ворушити постійно. Після кожної маніпуляції необхідно чекати відповідних дій з боку хижака.

Якщо всі старання порушити апетит щуки після хватки марні, то необхідно знову обережно зарядити жерлицу, не піднімаючи живця, і відійти на деяку відстань. Як правило, наступне спрацьовування жерлиці сигналізує про більш серйозні щучьіх «наміри».
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: