[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Ловля окуня зимою!
AngelTimДата: Середа, 07.11.2012, 20:23 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Тактика лову окуня по першому льоду.

По першому льоду окунь збирається в мілководні затоки, поливи, пляжі, там де не глибоко й найчастіше на глибині близько метру-півтора можна піймати справжнього горбуля-окуня. Але це триває не довго, максимум півтора-два тижні. Після льодоставу окунь починає відходити з мілководдя й займає найбільш глибокі місця. Чим ближче до глухозим’я, тим глибші місця він займає. У середині зими окунь в основному пересувається в глибокі місця, й ловити його в прибережній зоні немає сенсу. Він буде ловитись, але це будуть дрібні окушки-трав’яники вагою 20-30 г.
По першому льоду найкраще шукати окуня, якщо в нас є карта глибинводойми, ми можемо позначити місця, де поруч із глибиною знаходяться поливи, коряжники, ми знаємо, де знаходяться обмілини, де була водна рослинність. Всі такі місця можна обловлювати. Якщо у вас є карта глибин водойм, то пошук окуня значно спрощується, тому що по всьому цьому підводному рельєфу можна приблизно визначити район, в якому вилов є найбільш перспективним. Звісно, всі карти трохи брешуть, але все ж приблизний рельєф дна вони показують, і на це можна орієнтуватися. Не обов'язково шукати максимальну або мінімальну глибину цієї водойми. Слід просто діяти вже на місці за допомогою бура й пошуку риби довжиною волосіні, від приманки до кінчика вудлища.
 
AngelTimДата: Середа, 07.11.2012, 20:35 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Отже, ідеальна приманка по першому льоді для окуня повинна:

- бути помітною;

- бути важкою, щоб пробивати крихти льоду в лунці і швидко досягати дна;

- мати хороші гачки;

- бажано, щоб вона мала самодур вище за основну приманку, щоб перевіряти відразу декілька шарів води.

Тому в ролі основної приманки просто-таки зобов'язаний виступити балансир. Він важкий, не дуже критичний до наявності криги в лунці, швидко знаходить дно, прикметний, добре «грає». І має пару одинарних гачків і один трійник. І, що – ось він, ідеал? Так, насправді таким він і є для окуня по першому льоді. Зі своїми, звичайно, невеликими погрішностями, але все таки є.

Ми вже вирішили, що вище за основну приманку потрібно поставити самодур(козу). Краще всього з цією роллю справляються невеликі, завдовжки до 1-1,5 см «мушки», зв'язані на невеликому гачку або звичайний тройник на якому намотана червона нитка. Окунь їсть їх за милу душу. До того ж, якщо окунь капризний, або зовсім не голодний, він віддасть перевагу над балансиром такій маленькій «мушці».

Крім того, тандем «балансир+мушка» працює краще, ніж «блешня+мушка». Блешня має яскраво виражену вертикальну «гру», з невеликими горизонтальними «відхиленнями», балансир же спеціалізується на іншому – горизонтальна «гра» з вертикальними «відхиленнями». А «мушка» краще всього себе показує на горизонтальних , які є спеціалізацією балансира, але ніяк не стандартної прямовисної блешні.
 
HobiДата: Субота, 10.11.2012, 22:56 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 78
Нагороди: 4
Репутація: 10
Статус: Offline
При рибалці на льоді варто скористатись ехолотом- допоможе виявити цікаві участки для риболовлі- западини перепади глибин, та виявити стоянки риби. Попадався мені недавно на очі ехолот http://zp.prom.ua/p1352593-eholot-sonar-iskatel.html . Планую випробувати його на Шевченківському озері і в Ремезівцях цього сезлну.
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: