[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Набої!!!!!!!
AngelTimДата: Четвер, 20.09.2012, 23:41 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Вибрати патрон по дичині, а ще - за конкретними умовами полювання - справа зовсім не така вже й проста. Різноманіття мисливських тварин, різні природно-кліматичні, погодні та сезонні умови, реальні обставини полювання, визначений асортимент боєприпасів - і це і інше диктує і достаток можливих варіантів. А треба вибрати найкращий.
 
AngelTimДата: Четвер, 20.09.2012, 23:43 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
При правильною, тобто різко і купчасто, пристріляну рушницю, треба користуватися такими номерами дробу при полюванні на:

глухаря навесні, на току - № 3 і 2 (але не крупніше № 1), восени, по виводках під собаки - № 7 і 6, на лиственницах восени - № 4 і 3;
тетерева навесні, на току - № 5 і 4, восени, по виводках під собаки - № 7 і 6, взимку - № 5, 4;
рябчика - № 8 і 7; білу куріпку - по виводках під собаки - № 8 і 7, пізньої осені, взимку - № 7 та 6 (але не крупніше № 5); тундряная куріпки - № 7, 6 і 5;
вальдшнепа - навесні, на тязі - № 8 і 7, восени на висипку - № 9 та 8 (але не крупніше № 7);
диких голубів (крім горлиць) - № б і 5 (але не крупніше № 4);
горлиць - № 8 і 7;
гусей - № 4 і 3 (але не крупніше № 0);
качок - селезнів навесні з підсудний - № 6 і 5, в серпні - вересні з підходу, з човна - № 7 та 6 (але не крупніше № 5), на перельотах - № 6 і 5, пізньої осені на великій воді - № 5 і 4 (але не крупніше № 3);
на чирков треба брати дріб на два номери більш дрібну;
лисух на початку осіннього полювання - № 7 і 6, в кінці, перед відльотом - № б і 5;
бекаса, дупеля, дрібних куликів, деркача - № 10, 9 і 8;
великих куликів - № 7 і 6;
перепела - № 9 і 8, у заростях, накоротке - № 11 і 10; сіру куріпку - № 7 і 6;
кеклик - № 7 і б; фазана - № 7 та 6 (але не крупніше № 5).
 
AngelTimДата: Четвер, 20.09.2012, 23:45 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Застосовувати треба, наскільки можна, більш дрібну дріб, так як 4-5 дрібних дробинок більш надійно вразять дичину, ніж 1-2 великі. На жаль, до цих пір серед мисливців спостерігається невиправдане захоплення великої дробом, що знижує результативність стрільби, збільшує число підранків.

Зайцев стріляють дробом: під гончаків - № 5 і 4, с підходу восени - № 4 і 3, взимку - № 3 і 2 (але не крупніше № 1).

Для відстрілу більш великих тварин на близьких відстанях (на дальностях не більше 50-70 м) мисливці в основному використовують гладкоствольну зброю.

Вовка і рись переважно відстрілювати з гладкоствольних рушниць 12 калібру на дистанціях до 30 м набоями, спорядженими дрібної (по 7 у ряд) картеччю. Відстріл косуль і сайгаків на дистанціях до 35-40 м ведуть картеччю (по 7 у ряд) з гладкоствольної зброї 12 і 16 калібру; лисиць на цю дистанцію стріляють: під гончаків - дробом № 3 і 2, з підходу - № 1 і Про (але не крупніше № 0000).

Кабана, європейського та кавказького оленів на дистанціях до 50 м можна стріляти кулями з гладкостволок 12 і 16 калібрів; середніх і дрібних кабанів на невеликих дистанціях (не далі 30 м) можна відстрілювати з ті ж рушниць великої (по 3-4 в ряд) картеччю .

Полюючи на лося, ведмедя, марала на близьких дистанціях (до 50 м), потрібно застосовувати кулі та гладкоствольну зброю (краще 12 калібру).

У зазначених межах мисливець повинен вибирати номери дробу, розмір картечі, тип кулі в залежності від конкретних умов полювання, тобто від відстані, на яку доведеться стріляти, пори року, спорядження патронів. Чим більше дистанція, чим холодніше, тим більші номери дробу (картечі) слід вживати, зрозуміло, не зловживаючи цим правилом.

Для відстрілу в светлохвойной тайзі дрібного хутрового звіра (білка, соболь і т. п.) на дистанціях до 100 м необхідні патрон і зброю, володіють достатньою точністю і забійних.

У Росії для цих цілей виготовляється патрон калібру 5,6 мм кільцевого запалення і карабіни ТОЗ-16-01, ТОЗ-17-01 та ТОЗ-18-01. У темнохвойної тайзі мисливці відстрілюють дрібного хутрового звіра на відстанях до 35 м з гладкоствольних рушниць (в основному 28 і 32 калібрів).

Однак у нашій країні є й такі місця, де промисловикам доводиться полювати в змішаній (світло-і темнохвойної) тайзі, а звідси висновок: потрібен і малокаліберний постріл з нарізного ствола на дистанцію 100 м, 11 дробовий постріл на близькій відстані. Для цього вітчизняна промисловість випускає комбіновані рушниці.

Сурков, песців, лисиць та інших подібних їм за величиною тварин доводиться відстрілювати в лісовій місцевості до 150 м, на відкритій - до 250-300 м. Тому тут необхідно мати два варіанти патрона калібру 5,6 мм з різними показниками по вбивчості. Цілком прийнятним видом зброї може служити магазинний чи самозарядний карабін калібру 5,6 мм. Зауважимо, що дли відстрілу цих тварин мисливці часто використовують недостатній по потужності патрон калібру 5,6 мм кільцевого запалення або патрон 5,6 X 39 з полуоболоченной кулею і з початковою швидкістю 925 м / с, потужність якого, навпаки, настільки велика для такої дичини , що кулі дуже сильно псує шкурку. Тим часом в подібних випадках потрібен при стрільбі на дистанції до 300 патрон 5,6 х39 з оболочечной кулею і той же патрон зі зменшеною початковою швидкістю кулі для відстаней до 150 м.

Для видобутку таких тварин, як козуля, сайгак, нерпа і близьких до них за величиною, на дистанціях до 400 м потрібен хороший, точного бою, з оптичним прицілом змінної кратності магазинний чи самозарядний карабін. Тут найкраще підходять патрон 5,6 X 39 з полуоболочечной кулею і карабін «Барс».

Гірських баранів, гірських козлів, тюленів та інших подібних їм за величиною тварин часто доводиться відстрілювати на відстанях 300-400 м. Тому необхідний магазинний чи самозарядний карабін з хорошою щільністю бою і з настильній траєкторією польоту кулі. Карабін повинен мати оптичний приціл з 4 - або б-кратним збільшенням. Тут найбільш підходящим з випускаються нашою промисловістю може бути патрон 7,62 х51.

До наступної групи можна віднести тварин масою до 250 кг (ізюбр, мазав, олень, дрібний лось, кабан), для відстрілу яких на відстанях від 100 до 500 м необхідно мати нарізний карабін під патрон 7,62 X 53 з полуоболочечной кулею масою 13 г , що забезпечує достатню вражаючу здатність, хорошу купчастість бою і настильну траєкторію польоту кулі. Карабін обов'язково повинен забезпечуватися 6-кратним оптичним прицілом.

Остання група включає в себе тварин масою до 500 кг (великий лось і кабан, ведмідь і деякі інші). Для їх відстрілу в лісовій зоні країни необхідні патрони, що володіють надійним зупиняючим і забійним дією на дистанціях до 200 м. У подібних випадках може бути придатний патрон 9 X 53. А на великих відстанях (250 м і далі) потрібен патрон помогутніше - 9,3 X 64 (діаметр кулі 9,3 мм).

... Отже, патрони вибрані. Здається, вже тепер вам відомо все необхідне про мисливське зброю. Однак не поспішайте. А доглядати за ним хто буде? І як? Адже без цього не чекайте від рушниці вірною і довгої служби. Словом, настала пора розповісти про заощадження вашого рушниці.
 
AngelTimДата: Вівторок, 25.09.2012, 00:21 | Повідомлення # 4
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Спорядження патронів картеччю
Кращий бій дають снаряди, картечини яких укладаються в дуловому зрізі рушниці в один ряд по 3, 4 або 7 штук.

Споряджати патрони по 5 картечин в ряд не рекомендується: вони будуть перебудовуватися при русі в каналі ствола, більше деформуватися і давати меншу купчастість.

Для хорошого бою картеччю дуже важливо, щоб картечини верхнього ряду лежали на нижніх. Це досягається наступним чином: в гільзу укладають перший ряд картечин і в проміжки між ними ставлять шматочки сірників, рівні по висоті всьому снаряду картечі, а потім укладають решту картечини снаряда (мал. 60). Не виймаючи сірників, кладуть дробовий пиж і закручують вільний край дульца гільзи
звичайним способом. При такому способі спорядження картечини укладаються один на одного і під час пострілу менше деформуються і перебудовуються при русі в каналі ствола.

Більш досконалий спосіб спорядження патронів картеччю, запропонований де Лівроном (Де Ліврон - фахівець-мисливствознавець, все життя пропрацював у Сибіру, ​​помер кілька років тому), полягає в наступному. На смужку щільної писального або креслярського паперу (пухка папір не годиться) наклеюють шматочки сірників, рівні по висоті снаряду картечі в патроні. Відстань між сірниками повинне бути дорівнює діаметру картечини. Після того як клей підсохне, згортають папірець і вставляють її в гільзу на пороховий пиж. Потім укладають картечини снаряда.

Такий спосіб спорядження дає кращу кучність снаряда картечі. Папір у великій мірі запобігає стирання картечин об стінки каналу стовбура. Приклеєні до паперу сірники утримують ряди картечин строго один над іншим і усувають перекоси вертикального стовпчика снаряда, окремі картечини менше відхиляються від мети, йдуть більш купчасто.
Прикріплення: 5309262.jpg (61.4 Kb)
 
AngelTimДата: Вівторок, 06.11.2012, 14:47 | Повідомлення # 5
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Як спорядити мисливський патрон.

Незважаючи на те, що сьогодні існує безліч мисливських магазинів, які навперебій пропонують мисливські патрони різних марок, як і раніше залишається багато мисливців , які вибирають самостійне спорядження патронів в домашніх умовах. Причина криється в тому, що кожна рушниця є індивідуальною і магазинні патрони можуть не відповідати їм за своїми технічними характеристиками. Крім того, споряджати патрони самостійно дешевше і надійніше,тай азарту надає багато.За цією справою можна багато навчитись від бувалих мисливців,тай почути безліч історій які трапились на полюванні.

І так вам знадобиться
Аптечні ваги, набір для спорядження патронів ("Діана", "Універсальний", "Байкал"), навойник, дозатори для дробу і димного пороху, підставка з дощок,або стіл для споряджати патрони, закрутки (спеціальні прилади, призначені для закручування споряджати патрони ), обтискні прогонні кільця. Дріб, порох, пижі, картонні прокладки, гільза, капсуль.

Інструкція
Підготуйте гільзи. З стріляної гільзи видаліть капсуль, почистіть гніздо, виправіть кінці гільзи навойником. У підготовлену таким чином гільзу вставте новий капсуль.

Найважливіший, самий відповідальний етап - відмірювання пороху. Слід використовувати дозатор або спеціальну мірку,або кожин патро вимірювати окремо на вагах.

Потім ставимо пиж щоб відділити порох від дробу, на порох покладіть картонну прокладку, а потім пиж потрібної висоти.
Якщо з одного боку пиж не обклеєний папером, поверх нього потрібно покласти ще одну картонну прокладку.

Засипте дріб. Потрібно обов'язково використовувати ваги або дозатор. Щоб дріб лягла рівно, легенько Поклацувати по патрону. І зновуж таки потрібно дріб запижувати.

Проведіть закручування патрона.

Проженіть патрон крізь обтискні кільця і підпишіть на картонній прокладці номер дробу.

Зверніть увагу

Не використовуйте для спорядження патронів порох невідомих вам марок, а також відвологлі або підмочений порох. Ніколи не змішуйте димний порох і бездимний, може розірвати ствол рушниці.

Корисні поради

Випав або відійшов капсуль у вже споряджений патрон вставляти не можна, він може вистрілити. Також не можна проводити всі перераховані процедури біля відкритого вогню, курити під час спорядження патрона також не рекомендується.
biggrin
Прикріплення: 3119794.jpg (5.5 Kb)
 
AngelTimДата: Вівторок, 29.01.2013, 15:42 | Повідомлення # 6
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Дріб класифікація!!!!!!

Мисливська дріб і картеч - свинцеві кульки, які застосовуються як снаряди для стрільби з гладкоствольних рушниць. Чистий свинець для цієї мети не використовується, так як він м'який, сильно деформується при проходженні по стовбуру та до того ж сильно освинцьовує його канал. Тому для виготовлення більш твердої (розкаленої) мисливської дробі застосовують свинець з незначними домішками сурми, миш'яку та інших речовин. З цією ж метою в малих кількостях виробляється мисливська дріб з тонким твердим покриттям з нікелю (плакована дріб).
Найдрібніша мисливська дріб (№ 12) має діаметр дробин всього 1,25 мм. Зі зменшенням номера дробі на кожну одиницю діаметр дробин збільшується на 0,25 мм:
Таблиця 1. Нумерація дробу в різних країнах
[url=http://fishing-fish.at.ua/_pu/0/77746215.jpg][/url]
Після 5-міліметрової чотиринулевкі слідує картеч. Вона характеризується діаметром в міліметрах.
Готуючись до сезону, мисливці не прагнуть обзавестися всіма номерами мисливської дробу, що випускається промисловістю. Цей повний набір номерів утворюється в результаті сортування виготовляються дробин на стандартних решітках. Для практичної полювання стрілку достатньо мати в патронташі набір із
двох-трьох номерів мисливської дробі та пару патронів з картеччю там, де
можливо зустріти вовка чи іншу велику тварину, дозволену до відстрілу.

Найдрібніша мисливська дріб (№ 12 і 11) використовується мисливцями рідко, лише для
стрільби на близьку відстань по гаршнепам, перепелам або при
колекціонуванні дрібних птахів для наукових цілей. Майже у всіх випадках мисливці вважають за краще мати в лівому стовбурі для
другого, більш далекого пострілу заряд з мисливської дробом на пару
номерів крупніше.

Мисливська дріб № 10-9 застосовується для стрільби бекасів, дупелів та інших
дрібних куличків; мисливська дріб № 8-7 використовується на початку
осіннього сезону, по рябчикам, виводках тетеруків, куріпок, для стрільби з
підйому річкових качок; мисливська дріб № 6 і 4 з початку осіннього сезону застосовується для стрільби по
тетеревам-косачам, молодим глухарям з виводків; вона досить забійна при
стрільбі на перельотах по качках, зупиняє на відстані до 50 кроків і
зайця і лисицю. У зимовий час більшість видів птахів і звірів краще переносять рану, тому
що до цього часу всі вони одягаються в густе перо і пух або в зимову
шерсть. Та й стріляти їх доводиться подалі, тому що вік тварин і переслідування їх
мисливцями або хижаками роблять дичину більш обережною. Тому, полюючи взимку і у весняний сезон, застосовують мисливську дріб на один-два номери більше, ніж ранньої осені.

Мисливська дріб від нуля до чотиринулівки іноді називається напівкартеччю. Ця мисливська дріб застосовується при стрільбі великої пернатої дичини
(наприклад, гусей), косуль та інших звірів середнього розміру. Вовків стріляють картеччю від 5 до 8 мм. Місцями для стрільби кабанів використовують велику картеч - до 9 мм, але в
багатьох господарствах їх дозволяється стріляти тільки кулями.

Кращі результати при стрільбі картеччю дають ті її номера, які укладаються в
патроні і в дулові частині стовбурів щільними рядами, - узгоджена
картеч (мал. 1).
[c][/c]
Застосування замість свинцевого дробу кульок із заліза, сталі та інших «замінників» веде до псування рушниці і вкрай небезпечно.

При спорядженні патронів слід пам'ятати, що збільшення снаряда мисливської
дробу на 1 г підвищує тиск в стовбурі 12-го калібру на 5,5-15 кг/см2, а в
стовбурі 16-го калібру - на 7,5-18 кг/см2. Сильний капсуль може підвищити тиск на 100 кг/см2 і більше. Збільшення заряду бездимного пороху на 0,05 г підвищує тиск на 15-17 кг/см2 і початкову швидкість на 5 м / сек. Добавка 1 г мисливської дробу (без збільшення ваги пороху) зменшує початкову швидкість на 3,3 м / сек.

Для різних видів полювання буває необхідно не тільки підвищити купчастість
бою, що досягається пересипанням мисливської дробу картопляним борошном
або застосуванням концентраторів, (паперових стаканчиків і т. п.), але і
добитися (при стволах з сильними чоками) більш широкого розсипу. Для цього в снаряд мисливської дробу вставляють вертикально картонний хрест
або ділять снаряд на 2-3 шари покладеними горизонтально картонними
прокладками (краще повстяними пижами висотою 2-3 мм).

Вага снаряда мисливської дробу залежить від калібру та ваги рушниці. Вилітаючи зі стовбура, мисливська дріб (картеч, куля) набуває максимальну швидкість. В цей же час і в рушниці наростає рух, зворотний напрямку польоту дробу, так 
звана віддача, яка ще збільшується від реактивної дії порохових газів.
Вона може виявитися занадто сильною і привести до перелому ключиці. Стрілок середньої статури легко переносить віддачу в 4 кгм. Практикою встановлено, що снаряд отримує необхідну швидкість і віддача
залишається нормальною, коли відношення ваги снаряда мисливської дробу
(кулі, картечі) до ваги рушниці становить від 1/100 до 1/94 для рушниці
12-го калібру, 1/100 для 16-го , 1/112 для 20-го, 1/122 для 24-го, 1/136 для 28-го і 1/148 для 32-го калібрів.
Прикріплення: 3478244.png (225.6 Kb)
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: