[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
А який же калібр краще?
AngelTimДата: Неділя, 10.06.2012, 15:13 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
А який же калібр краще?

Рушниці розрізняються по калібру. Калібр - це діаметр каналу ствола в міліметрах, а позначається він цілими цифрами. Причому чим більше діаметр каналу ствола, тим менше цифра, що позначає даний калібр. На таблиці показані діаметри каналів стовбурів (у мм) у рушниць різного калібру:
Калібр 8 10 12 16 20 24 28 32
Діаметр (в мм) 20,8 19,3 18,4 17,0 15,8 14,8 13,6 12,5

А який же калібр краще? Відповісти однозначно на це питання важко.

Перш за все треба вирішити для себе питання, на якого звіра чи птаха ви будете полювати. Для полювання, наприклад, на качиних перельотах, де має бути рушниця з далеким і різким боєм, більший калібр краще, і, навпаки, на полюванні по виводках тетеруків з лягавою собакою, тобто при стрілянині накоротке, цілком підійде рушниця меншого калібру.

Чим більше калібр, тим більше вага всього рушниці. Це також треба враховувати при виборі, враховувати, виходячи зі своїх фізичних даних і знову ж виду полювання - на ходовому полюванні важка рушниця швидко відтягне руки, в засідоку ж його вага не має великого значення.

Таким чином, при ходових полюваннях по пернатої дичини, зайцям, лисицям цілком підійде рушниця 16-го калібру.

Мисливця, захоплюється полюванням з лайкою по білці, глухаря і тетереві, а також з манком на рябчика, більше влаштує рушницю 20-го, 28-32-го і навіть го калібрів.

Для полювання на перельотах і на кабанів, для спортивної стрільби на мисливському стрільбищі треба використовувати рушницю 12-го калібру.

Як бачите, єдиного рецепта на вибір рушниці залежно від калібру немає. Проте кожен мисливець, враховуючи свій вік, силу, захопленість тим чи іншим видом полювання, може зробити правильний вибір. Запам'ятайте тільки, що з рушниці великого калібру можна стріляти і на короткі відстані, застосовуючи спеціальні «короткобойние» патрони.
 
rubakДата: Неділя, 10.06.2012, 19:13 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Проверенные
Повідомлень: 33
Нагороди: 4
Репутація: 8
Статус: Offline
На мою думку кращий калібир той який ти маєш тобто власний!!!!!!!!!!! admin admin admin gunsmilie gunsmilie gunsmilie sniper sniper sniper biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
 
AngelTimДата: Четвер, 20.09.2012, 00:54 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Трохи про стрільбу з рушниці.
Тут розказані деякі поради зі стрільби з рушниці, на які варто звернути увагу.

1. При частій стрілянині, коли стовбур розігрівся, заряди летять вище, тому що порохові гази отримують велику пружність.

2. Якщо світло ззаду, що буває при заході або сході сонця, то мушку треба брати крупніше, оскільки промінь світла заломлюється у мушки, яка здається вище, ніж вона є насправді.

3. У суху погоду куля летить вище, в сиру і холодну - нижче.

4. Якщо ви стріляєте круто в гору, потрібно підібрати (взяти нижче мішені) значно, дивлячись по бою рушниці, інакше постріл доведеться вище цілі.

5. Якщо стріляти круто під гору, потрібно брати точно в те місце, в яке хочеш потрапити або трохи вище, дивлячись по силі рушниці. В іншому випадку куля вдарить нижче мети.

6. При стрільбі в біжить звіра потрібно спускати курок, як тільки мушка торкнеться передньої частини тулуба звіра (звір біжить від вас під кутом 90 градусів.) При значній відстані до звіра робити випередження на 1-3 корпусу вперед. Випередження змінюється в залежності від швидкості руху мети.

7. По звірові, що тікає від вас, цілитися треба в голову або трохи вище.

8. По звірові, який біжить на вас, треба цілитися на рівні ніг.

9. Якщо сонце сильно світить збоку і різко висвітлює одну сторону мушки, так що інша сторона здається темною, потрібно цілитися світлою стороною.

10. Якщо доводиться стріляти пізно ввечері або рано вранці, коли чорноту стовбура складно відрізнити від загального мороку, треба брати нижче мішені. Лінію прицілу слід брати по довжині темніючого стовбура.

11. Перевірити, який у вас очей командний, а який ні, можна таким чином: вскіньте рушницю на віддалену нерухому ціль, не мружачи ліве око. Тепер закрийте ліве око: якщо мушка залишилася на місці-командний праве око. Якщо пішла убік - командний лівий.

12. Щоб помітно збільшити кількість влучень на полюванні, будинки потрібно тренуватися так: встаньте, щоб мета перебувала від вас зліва чи справа. Підкидає на неї рушницю з поворотом корпусу. Перевіряйте націлювання рушниці. 20-30 щоденних занять, і результат не змусить себе чекати. Ускладнюйте завдання, перемішують мети.
 
AngelTimДата: Вівторок, 25.09.2012, 00:30 | Повідомлення # 4
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
калібр
Питання про калібр рушниці також дуже важливий. Кращим калібром за якістю осипи, безперечно і безсумнівно є 12-й.

Це за кордоном встановлено абсолютно твердо численними спеціальними дослідами і випробуваннями тисяч рушниць. Навіть 16-й калібр багато поступається 12-му, а про 20-й і 24-й і говорити не доводиться. Тільки у нас ешс знаходяться уперті люди, які відстоюють переваги важких рушниць малих калібрів під великі заряди. Правда, іноді такі рушниці вдаються з хорошим боєм, але це винятки. Головна маса рушниць 16, 20, 24 і менших калібрів нормального для них ваги і йод нормальні заряди дає при наших порохах бій багато гірше навіть легких порівняно рушниць 12-го калібру, особливо якщо порівнювати рушниці із сильними чоками. «Хороший» і навіть «дуже хороший» бій рушниць 16-го калібру з сильними чоками був би названий навіть не «задовільним», а «поганим», якби він належав рушниці 12-го калібру.

Тому, якщо мисливець може мати тільки одну рушницю і бажає мати його з дійсно «хорошим» боєм, він повинен зупинити свій вибір на 12-му калібрі. Рушницю 12-го калібру нової вичинки може бути і не особливо важким: 3-3,1 кілограма (7 '/ 2-73/4 фунта) - вага, цілком достатній, щоб ружье'било міцно і не давало занадто сильної віддачі. Менші калібри доречні тільки для тих, кому важкий і ця вага; але, завівши їх, треба пам'ятати, що доведеться обмежити себе більш близькими дистанціями стрільби і що стрілянина буде важче, ніж з 12-го калібру.

Якщо мисливець може мати кілька рушниць, то йому варто завести і двадцятку, але, звичайно, легку. При ходових полюваннях з собакою вона буде дуже приємна завдяки легкій вазі, а стрілянина під собаки так легка, що не дуже важко навчитися добре стріляти і з 20 калібру.
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: