[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Мисливська зброя.
AngelTimДата: Неділя, 10.06.2012, 15:05 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
гаджети для догляду за рушницею:
жорсткий чохол;
м'який чохол для розбираючих рушниць;
м'який чохол для одноствольних рушниць;
ковзний погонний ремінь;
розбірний шомпол;
шомпол-шнур;
Вішери;
металеві щітки;
щетина щітка;
Пухівка;
щітка для чищення патронника;
екстрактори
Прикріплення: 3656564.jpg (222.2 Kb)
 
AngelTimДата: Неділя, 10.06.2012, 22:26 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Покажи мені свою зброю, а я скажу тобі ким ти є - догляд за мисливською зброєю. Сучасна зброя є відносно стійкою по відношенні до шкідливого впливу зовнішніх чинників. Це досягається завдяки використинні при виробництві відповідної сталі, із підвищеною стійкістю на корозію, а вже в трохи дешевшій зброї також через покривання внутрішнього каналу твердим хромуванням. Тонкий, добре накладений шар хрому стійкий на атмосферну корозію, за умови, що знаходиться в ідеальному стані. У практиці дула, хромовані усередині, вимагають такої ж дбайливості як і ті, що позбавлені цього покривання - про це мусять пам'ятати навіть і власники стійких Іж-ів чи Тоз-ів. Можуть бути тріщини оболонки на всій її товщині, і як наслідок механічних ушкоджень під час стріляння а також вживання дула, і як вад, які виникли в процесі виробництва. ЗАХИСТ ВІД КОРОЗІЇ догляд зброяОхорона зброї перед явищем корозії легша при добрих зовнішніх покриваннях. Власне кажучи виконана оксидація чи фосфорування, самотрерднучі лаки, як також хромовані баскіли полегшують сам процес догляду, проте слід підкреслити, що жодне покривання чи хромування не звільняє власника від дбання про зброю. Це також стосується і власників зброї виконаної із нержавіючої сталі (sto-inless steel). Корозія починається від поверхні металу і проникає повільно до шарів, покладених більш глибоко. Якщо її ми не зупинимо, то це доведе до знищення зброї. Може діяти місцево (крапковий) або поверхнево (атакує тоді всю площу). Якщо ми маємо справу з невеликими плямами чи темними пунктами на всій або частині площ каналу дула це є окислення. Сліди по іржі, це вже вищий етап пошкоджень, характеризують його виразні темні плями на всій площині каналу або тільки в її частині. Виржавілі ямки в стінах каналу виникають внаслідок тривалого в часі впливу корозії. Якщо вони мають місце і в патронній камері, це часто веде до повздовжніх, цілковитих тріщин оболонок. Тоді виникає необхідність заміни дула. Глибокі виржавівші ямки часто можуть об»єднуватись на одній великій площині. Рак це остання стадія, якої описувати не варто. У дулах, забеспечених за допомогою шару твердого хрому, доходить часто до уламків хрому, досконало видимих як дрібні, розтягнуті плями.
 
AngelTimДата: Вівторок, 04.09.2012, 01:18 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Гладкоствольна або нарізна мисливська рушниця?

Нарізний ствол добре закручує кулі, що забезпечує прицільну стрілянину на великих відстанях. Настільки приваблива рекомендація не може не мати «зворотної сторони» – придбати нарізну зброю може лише той мисливець, який протягом п’яти років успішно справлявся зі зброєю гладкоствольною.

Мисливські рушниці ж з гладким стволом дозволяють вести стрілянину як спеціальними кулями відповідного калібру, а й дробом, картеччю. Придбати гладкоствольну рушницю може кожен, хто відчув у собі інстинкт мисливця (і не забув засвідчити його відповідними документами). Спочатку зупинимося саме на цьому варіанті.

Більша частина сучасної гладкоствольної мисливської зброї має відкидні стволи. Конструкція ця, перевірена багатьма десятиліттями, надійна і проста у використанні. Витяганню патронів або стріляних гільз з патронника сприяють екстрактори, захоплюючі і частково висуваючі патрон або гільзу, або ежектори (пружинні або ударні), які виштовхують вміст патронника на землю. Більш «пізні» гладкоствольні мисливські рушниці з одним невідкидним стволом – самозарядні і магазинні – мають масу шанувальників, вихваляють їх скорострільність і меншу віддачу. Противники ж, як правило, критикують їх ненадійність і наявність лише одного чока (звуження дула, що впливає на купчастість стрільби). Розмова про переваги та недоліки такої зброї повинна бути предметною і довгою, а відтак – окремою. Нинішню бесіду ми присвятимо виключно мисливським рушницям з відкидними стволами – так званим «переломкам».
 
AngelTimДата: Четвер, 20.09.2012, 00:49 | Повідомлення # 4
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Мисливська рушниця іж-15
Після зняття з виробництва рушниці ІЖ-56 «Білка», через накладених обмежень на використання на полюванні дрібнокаліберного нарізної зброї, мисливський промисел в нашій країні гостро потребував новому комбінованому рушницю, здатному замінити стару модель. Протягом довгих років «Білка» була основною зброєю мисливців-промисловиків при добуванні борової дичини й дрібного хутрового звіра. В кінці 60-х років на Іжевському механічному заводі було налагоджено виробництво нового пуледробового рушниці-двійки під індексом ІЖ-15, яке прийшло на заміну знаменитої «Білки».

За основу конструкції мисливської рушниці ІЖ-15 була взята освоєна і яка знаходиться в серійному виробництві гладкоствольна двостволка ІЖ-12.

Верхній стовбур у рушниці ІЖ-15 зроблений гладким 16-го калібру, що мають стандартне дульне звуження - чоков або получоковое. Нижній ствол - нарізний, з корисною для мисливця особливістю, що розширює можливості цієї зброї. Так, нарізний ствол дозволяв використовувати два типи патронів калібру 5,6 мм. Основним кульовим патроном для нього був мисливський патрон 5,6 х 39. Однак, до рушниці надавався вкладний набійник, який забезпечував можливість застосування, також, і патронів кільцевого запалення.

Стовбури рушниці з'єднуються двома муфтами - дуловій і казенної. На верхній поверхні казенної муфти зроблений паз типу «ластівчин хвіст» для кріплення кронштейна на оптичний приціл. На дуловій муфті розташований паз для мушки. Для додання жорсткості стовбурного блоку, стовбури, між дуловій і казенної муфтами, спаяні планками. Довжина обох стовбурів дорівнює 700 мм. На верхній поверхні гладкого ствола, ближче до його казенної частини, знаходиться відкритий приціл з відкидними щитками, розрахованими на дальність 100 і 200 метрів.

Ударно-спусковий механізм мисливської рушниці ІЖ-15 за своїм устроєм такий же, як у рушниці ІЖ-12. Запобіжник зроблений автоматичним. У його пристрої використовуються переривники курків, т. зв. интерсепторами, які додатково підвищують безпеку зброї. Для мисливців-промисловиків, модель ІЖ-15 комплектувалася знімним кронштейном і оптичним прицілом.

Мисливську рушницю ІЖ-15, в силу малообоснованних обмежень на полювання з боку органів МВС, так і не було запущено в масове виробництво і виготовлялося деякий час тільки поштучно. І лише в середині 90-х років «Іжевський механічний завод» відновив серійний випуск нових моделей пуледробових комбінованих рушниць, таких як «Північ» і «Тайга».
 
AngelTimДата: Четвер, 20.09.2012, 21:22 | Повідомлення # 5
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Дальність дробового пострілу
За кордоном взагалі вважається, що справжній мисливець ніколи не повинен стріляти дробом і картеччю далі 50 м і там ніхто не посміє хвалитися, як він зрізав качку або зайця на 90-100 кроків, як це часто-густо буває у нас.

На таких великих відстанях, який ні будь бій рушниці, дріб летить так рідко, що потрапити в дичину може тільки випадково, та й ті одна-дві дробини, які можуть потрапити на таких відстанях, чаші тільки подранят і скалічать, а не убьюг. Пора і нам перейняти цей гарний звичай і самим не стріляти далі, ніж це дозволяють бій рушниці і мистецтво стрілка, і інших від такої стрілянини утримувати - метою полювання повинно бути добування дичини, а не її калічення.

Осип, придатну для стрільби на 60-70 кроків, можуть дати тільки стовбури, які мають у дульном коніе невелике звуження, так званий «цок». Ніж у загальному більше це звуження, тим більше згущеної до середінс виходить осип, тим далекобійної буде рушницю, але зате і тим важче буде з нього стріляти. Тому далекобійне рушницю з сильними «чоками» доречно в руках тільки хорошого стрільця, та й для нього, як побачимо, тільки при відомих умовах.

Стрілок середній або слабкий із такої рушниці на далеких відстанях буде промахуватися тому, що не зуміє досить вірно направити постріл; на близьких відстанях він теж буде промахуватися тому, що дріб летить занадто купчасто і забійний круг занадто для нього малий. І в тому і в іншому випадку радості для нього буде з такою рушницею мало.
Прикріплення: 4790746.jpg (43.8 Kb)
 
AngelTimДата: Четвер, 20.09.2012, 21:33 | Повідомлення # 6
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Мисливську рушницю ІЖ-94
Модель мисливської рушниці розроблена на базі популярної рушниці з вертикальним розташуванням стволів ИЖ-27М. Нижнє розташування нарізного стовбура забезпечує можливість застосування потужних кульових патронів.

Беспланочное з'єднання стовбурів гарантує стійкість стовбурного блоку до динамічних навантажень при пострілі. Ударно-спусковий механізм змонтований у коробці рушниці, що спрощує конструкцію, і, відповідно, підвищує надійність рушниці в цілому. Можливі дульні звуження: циліндр з напором, ¾ чок, получок, повний чок. Цівка й приклад виготовляють із високоякісного горіха або бука.

По окремому замовленню:

комплектується кронштейном;
можлива поставка змінних блоків гладких стовбурів;
поставляється зі змінними дуловими насадками.
Прикріплення: 3979851.jpg (11.0 Kb)
 
AngelTimДата: П`ятниця, 21.09.2012, 23:47 | Повідомлення # 7
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Мисливська рушниця ІЖ-94 "ПІВНІЧ"
Пристрій і взаємодія основних механізмів рушниці аналогічні механізмам моделі мисливської рушниці ИЖ-27М. Верхнє розташування нарізного стовбура забезпечує зручність перезарядження малокаліберним патроном, блок стволів відокремлений. Ударно-спусковий механізм змонтований у коробці рушниці, що спрощує конструкцію, і, відповідно, підвищує надійність рушниці в цілому. Стріляні гільзи висуваються з патронників викидачем при відкриванні стовбурів.

Безпека обігу з рушницею забезпечують:

автоматичний запобіжник, що замикає шепотіла тільки при зведених курках, виключає можливість пострілу при незакритих стовбурах;
додаткове запобіжний пристрій - перехвативатели курків - виключає постріл при випадковому зриві курків з бойових взводів без натискання на спускові гачки.

Цівка й приклад виготовляють із високоякісного горіха або бука.

По окремому замовленню:

комплектується кронштейном;
поставляється зі змінними дуловими насадками.
Прикріплення: 8131334.jpg (10.0 Kb)
 
AngelTimДата: Понеділок, 24.09.2012, 01:01 | Повідомлення # 8
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
[color=redИЖ-94 - робоча рушниця.[/color]
У ході досліджень розробниками "Тайги" було випробувано безліч варіантів конструкції механізму сострелки стволів. Найкращу купчастість рушниця показало при використанні пристрою з роликом, яке і пішло в серію. Механізм з роликом в польових умовах працює краще, ніж інші аналогічні системи.

Цей механізм допомагає робити регулювання сострела середніх точок попадання (СТП) стволів по вертикалі. Однак у моделі "Тайги" із стволами, скріпленими муфтами, можна виробляти регулювання і по горизонту. Дулова муфта гарячою посадкою встановлена ​​на холодний нарізний ствол, після чого додатково ще і зафіксована штифтом. У разі необхідності взаємне положення стовбурів регулюється шляхом проворота муфти навколо дульної частини нарізного стовбура. Робиться це в такий спосіб. Спочатку вибивається фіксуючий штифт, потім, щоб не пошкодити блок стволів, він закріплюється через дерев'яні прокладки в лещатах, після чого на муфту накладається латунна або жерстяна прокладка та спеціальним ключем (можна скористатися звичайним газовим ключем) робиться проворот муфти на потрібний кут. Муфта сидить на нарізній стовбурі з натягом, при її повороті ствол починає закручуватися і працювати як торсіон, тому страгиванія муфти відбувається не плавно, а ривками, і слід бути дуже уважним, щоб не проскочити необхідне її положення. Виробляючи дану маніпуляцію, краще діяти "погойдується" рухами ключа, контролюючи візуально по зовнішній поверхні положення стволів відносно один одного.

Придбавши "Тайгу" зі стволами, сполученими муфтами, багато хто звертає увагу на непрямолінійність каналу нарізного стовбура. Це не брак, а особливість конструкції даного рушниці. На жаль, невелика криволінійність нарізної стовбура не дозволяє зробити його "холодну" пристрілювання за допомогою лазерного променя.

Докладно зупинятися на приведенні "двійника" до нормального бою не буду, про це досить сказано в самій різній мисливській літературі. Обмежуся лише нагадуванням, що у "Тайги" мушка має масивне підставу і являє собою гвинт із плоскими бічними поверхнями в нижній частині для фіксації підпружиненим гнітком. Регулювання по висоті проводиться шляхом вгвинчування-вигвинчування мушки на необхідну кількість "клацань". Цілик регулюється по горизонту легкими ударами маленького молоточка.

На порядку розбирання і регулювання механізму сострелки стволів зупинюся докладніше. Паз на зовнішній поверхні стопорною кнопки механізму відомості СТП стволів під час експлуатації рушниці повинен розташовуватися паралельно стовбурах. Якщо виникла необхідність здійснити розбирання механізму, то слід повернути стопорну кнопку навколо своєї осі так, щоб вказаний паз розташувався перпендикулярно стовбурах. Після чого, втопивши чим-небудь тонким (вибивачем або шилом) підпружинений гніток в центрі фіксуючою кнопки, її зрушують по вирізу в напрямі від верхнього стовбура до нижнього. Головка ролика з боку кнопки має скоси за типом "ластівчин хвіст", з внутрішньої сторони кнопки розташований аналогічний виріз-паз. Зрушення фіксуючою кнопки можливий тільки вниз і лише після того, як у своєму гнізді буде втоплений гніток. У новому рушницю посадка кнопки буває тугою і швидше за все спочатку доведеться знімати її легкими ударами маленького молоточка. Однак після невеликого доопрацювання пазів надфілем, цю процедуру стане можливо виконувати без інструменту. Існує ще один важливий момент. Під час зняття фіксуючої кнопки нічим не закріплений гніток під впливом своєї пружини може вилетіти з гнізда, а оскільки за розміром він не перевершує сірникову голівку, його легко втратити. Тому при розбиранні даного механізму потрібно бути уважним. Ролик має катушкообразную форму, і щоб його витягти з паза, утвореного хомутами верхнього і нижнього стволів, необхідно вставити в щілину між ними викрутку, а потім розтиснути стовбури.

Якщо бажано "підвищити" бій нарізного ствола, то в звільнилося гніздо під ролик слід підкласти прокладку (підібрану досвідченим шляхом), якщо ж, навпаки, необхідно бій нарізного ствола "знизити", то можна замінити ролик на іншій, меншого діаметру, або ж, якщо змінних роликів немає, сточити напилком до потрібної величини шийку наявного. Збірка механізму сострелки стволів проводиться в зворотному порядку.

Напевно, слід розповісти про досвід експлуатації "Тайги" і зокрема про особливості пристрілки. Оскільки "другу модель" унаслідок кривизни ствола не можна "пристрелять" по лазерному променю, то порядок пристрілки був особливим. Починати її, на мій погляд, слід з пристрілки гладкого ствола, так як він є нерухомою несучою конструкцією стовбурного блоку, на якій розташований "ластівчин хвіст" оптичного прицілу, а потім вже регулювати і приводити у відповідність СТП нарізного ствола з гладким. Спочатку робилося декілька пострілів в мішень і юстіровать відкритий приціл. Після цього стовбури єднувалися, наводились за допомогою відкритого прицілу на видалений предмет і закріплювалися в лещатах. На них встановлювався оптичний приціл і грубо виставлялася його сітка ниток. На завершальному етапі пристрілки рушниця збиралася і вироблялося кілька пострілів у мішень з точною установкою положення сітки ниток оптичного прицілу. На жаль, в "Тайзі" другого покоління цілик занадто високий і перекриває собою вікно містка під візирною трубою штатного оптичного прицілу. Без цього процес пристрілки набагато спростився б, зменшився б і витрата патронів, витрачених на неї. У "Тайзі" першого покоління такого недоліку немає: у неї низько розташований целік на "ластівчин хвіст" в казенній частині стовбурів. Справедливо помічено автором статті "Мої переробки ИЖ-94" ("Магнум" № 4/99), що в даному випадку він близько розташований до ока стрільця і ​​"розпливається", проте його положення все ж дозволяє провести швидкий точний постріл на невелику (до 50 -80 м) дистанцію. Для далекої (на 100 - 200 м) стрілянини на цьому ж цілику слід було б змонтувати відкидний щиток з кільцевим (діоптричним) прицілом. Позитивним фактором розташування цілика в даному місці є і те, що одночасно він виконує роль обмежувача, що запобігає зсув оптичного прицілу при пострілі в результаті віддачі.

Хочу відзначити, що ИЖ-94 другого покоління майже на 300 г важче за свого попередника, тому віддача в новому рушницю сприймається стрільцем легше, ніж при стрільбі з рушниці з паяними стовбурами. Оскільки "двійник" все ж не карабін, то тут зручніше на спусковий гачок давити не подушечкою першої фаланги вказівного пальця, а згином першої і середньої його фаланг. Значний вплив на купчастість бою нарізного стовбура надає зусилля спуску на передньому спусковому гачку. Воно повинно бути в межах 1,1-1,5 кг. Домогтися цього можна зашліфувати і підточив бойові грані курка й шептала. До речі, ця маніпуляція є обов'язковою і входить в перелік робіт з передпродажної підготовки даного виробу європейськими фірмами, що торгують нашою зброєю. З власного досвіду знаю, що головне тут не "переборщити", надмірно сточивши грані. Важливо також не "заоваліть" бойові грані, які повинні бути "поднутрени" і забезпечувати "самозатяг" зачеплення. Дана умова перевіряється при неповному натисненні на спусковий гачок, після чого, якщо його відпустити, забезпечується повернення бойових граней курка й шептала у вихідне положення. Маючи "Тайгу" першого випуску з паяним прямолінійним нарізним стволом, я зміг добитися купчастості з поперечником розсіювання 9 -10 см на 100 м. Однак, провівши маніпуляції з бойовими взводами, вдалося збільшити купчастість до 4,5 - 6,0 см на стометровій дистанції ! ИЖ-94 другого покоління, нарізний ствол якого має загинув в середній частині, незважаючи на ідеальний стан його каналу, показав при стрільбі на 100 м купчастість лише в межах кола з поперечником 9 см. Можливо, її вдалося б поліпшити у разі зменшення зазору в дуловій муфті на гладкому стволі і збільшення товщини нарізного стовбура.

Слід звернути увагу на зміну траєкторії польоту куль і розташування пробоїн на мішені в результаті інтенсивної стрільби з нарізного ствола (3-5 пострілів підряд без передиху). Якщо у імпортних "трійників" і у "Тайги" з паяними стовбурами пробоїни "повзуть" вгору в результаті того, що стовбур пропаян тільки з однієї (верхньої) сторони, то в моделі другого покоління, у якій стовбури з'єднані муфтами, цей недолік частково усунений . Частково тому, що все ж має місце ефект пониження кожної наступної пробоїни на 2-см. Це викликано загальним подовженням ствола у міру розігріву інтенсивної стріляниною і в зв'язку з цим деяким його випрямленням, що веде до ослаблення зусилля розпору між стволами і сили "відбою" нарізного стовбура вниз в середній незакріпленої частини, а значить зменшує подброс кулі при вильоті.

Напевно, слід сказати кілька слів про застосовувані в даному зброю боєприпасах. Багато західні фірми, що мають багаті традиції і досвід у виготовленні мисливської зброї, прагнуть виробляти комбіновані рушниці "двійники" та "трійники" під так звані "рантові" патрони, гільза яких має закраину. Патрони, гільзи яких мають проточку, використовуються майже виключно для карабінів. У Радянському Союзі і Росії зброярі накопичили певний досвід по створенню комбінованої зброї під патрони з проточкою. Це і МЦ-7-07, і ІЖ-15, а сьогодні ще й "Тайга"-ИЖ-94 з нарізним стволом під патрон 7,62 x51 або .308 "вінч.". Як відзначають багато мисливців, дані патрони погано працюють в "переломному" зброю, вони вимагають підвищеної уваги при заряджанні і разряжания рушниці. До того ж застосування патронів з проточкою в комбінованих рушницях геть виключає всяку можливість установки на них ежекторного механізму. У цьому зв'язку досить перспективно, на наш погляд, було б налагодити випуск "Тайги" з нарізним стволом під патрони 7,62 х54Р або 9х54Р і ежекторним механізмом, як у відомій моделі "Меркель-211".
 
AngelTimДата: Понеділок, 24.09.2012, 01:02 | Повідомлення # 9
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
"Тайга" з паяними стволами "пропрацювала" у мене три сезони, а ИЖ-94 із стволами, сполученими муфтами, і додатковою парою гладких стволів - один сезон. Хочу поділитися деяким досвідом експлуатації своїх рушниць на різних полюваннях. Як загальний недолік, властивий всім моделям "Тайги", необхідно відзначити надзвичайно непродумане і незручне пристосування для установки оптичного прицілу. Так званий "універсальний" кронштейн, який треба уважно і копітко надівати на дуже низький виступ під "ластівчин хвіст" в казенній частині стовбурної муфти, не дозволяє встановлювати оптику швидко і напомацки. Виступ під "ластівчин хвіст" на казенної частини стволів слід удосконалити, підвівши вище. Крім того, вкрай необхідно створити дійсно універсальний кронштейн, у якого за допомогою гвинта відпускалась б або притискалася уся сторона паза, що одягається на виступ "ластівчин хвіст", розташованого на казенній муфті. Подібними кріпленнями комплектуються оптичні приціли, що випускаються фірмою "Ірбіс". Тоді стало б можливо встановлювати приціл швидко і прямо зверху, не відкриваючи рушниці. Пора б усім виробникам прицілів і зброї домовитися про уніфікацію вироблюваних кріплень, а також посадочних місць для оптики, щоб надалі не виникало проблем з кронштейном, незалежно від того, куди він встановлюється - на ИЖ-94, "Барс" або ТОЗ-78.

Гладкі стволи відмінно працювали на весняному полюванні по качці, вальдшнепові і гусака. Взимку, встановивши на ИЖ-94 блок гладких стволів, без проблем, як з ИЖ-27, можна полювати на зайця, використовуючи звичайні патрони з 70-мм гільзами. Комбінована пара на "Тайзі" другого покоління приємно порадувала посиленим гладким стволом, що дозволяв використовувати потужні снаряди з острогорящімі порохами (П-125, "Сунар-Н"), в результаті чого бій "короткого" 60-см стовбура практично не відрізнявся від бою звичайного 72-см "дальнобоя".

З нарізного ствола "Тайги" були взяті вовк, лось і кабан. Взяті чисто, тому що до пострілу слід відноситися відповідально і бити звіра напевно, або під лопатку, або в шию, або в хребет. Іноді, якщо є можливість, раджу спрямувати постріл в тушу звіра по діагоналі, щоб куля могла уразити найбільшу кількість органів. Для "бронебійників", що пропагують великі калібри, повинен сказати, що потужності вітчизняних патронів калібру 7,62 мм, і особливо 7,62 x54R цілком достатньо, щоб надійно добувати практично будь-яких звірів, що мешкають сьогодні на території Росії. Звичайно, непогано б розширити асортимент вживаних в даному патроні куль, бо звичайні полуоболочкі, як справедливо зазначалося, - це вчорашній день.

Власникам ИЖ-94 при відстрілі вовка, лисиці, косулі, оленя і середнього кабана порадив би використовувати патрони 7,62 х54Р з кулями вагою 9,7 г. Патрони ж з полуоболочечними кулями вагою 13-13,2 г краще віддати перевагу при полюваннях на лося, ведмедя і інших великих або небезпечних звірів. Однак, на мій погляд, "полуоболочкі" вагою 13 г виробництва Новосибірського заводу низьковольтної апаратури все ж "убойнее", ніж аналогічні патрони, виготовлені в Барнаулі.

На закінчення кілька слів про догляд за ИЖ-94. Оскільки нарізний ствол в "Тайзі" не хромується, не слід забувати про його ретельному чищенні як до, так і після полювання, незалежно від того, мала місце стрільба чи ні. В ИЖ-94 зі стволами в муфтах треба регулярно вносити краплю-другу рідкого рушничного мастила у вузол регулювання сострелки стволів і в зазори стовбурних муфт.

Любіть свою рушницю, і воно ніколи не підведе вас на полюванні.

Юрій Васильєв, Новий збройовий журнал "Магнум", № 6, 1999
Прикріплення: 0138076.jpg (18.1 Kb)
 
AngelTimДата: Вівторок, 25.09.2012, 00:17 | Повідомлення # 10
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Мисливська рушничя MP-221 "АРТЕМИДА"
Унікальне поєднання класичного вигляду горизонтального "​​експреса" з інновативною схемою стовбурного блоку, що забезпечує високу стабільну кучність рільби.

Особливості MP-221 "АРТЕМІДА":

елегантний зовнішній вигляд і невелика вага рушниці завдяки використанню затворної коробки малокаліберних модифікацій базової моделі ИЖ-43;
висока безпека в експлуатації завдяки автоматичному запобіжнику, що замикає шепотіла й спускові гачки;
стабільність розсіювання і положення середньої точки влучення, можливість сострелки стволів при зміні варіанта спорядження патрона завдяки Беспланочное з'єднанню стовбурів з вільною посадкою правого стовбура в дуловій муфті і гвинтовому механізмові горизонтального регулювання відомості.

Прицільні пристосування: відкриті цілик і мушка; подовжена планка для кріплення оптичного прицілу. Цівка й приклад виготовляють із високоякісного горіха або бука.
Прикріплення: 7696362.jpg (8.3 Kb)
 
AngelTimДата: Вівторок, 29.01.2013, 15:21 | Повідомлення # 11
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Ушкодження при пострілах із мисливської зброї  

Основне призначення мисливської зброї - полювання і спортивна стрільба.
Однак недбале, невміле поводження з нею може призвести до смертельного
наслідку. Можливе і навмисне використання мисливської зброї з цією
метою.
Існують такі види мисливської зброї: 1) дробова (гладкоствольна) для стрільби дробом чи спеціальною кулею, 2) кульова
(нарізна)- штуцери чи мисливські гвинтівки, з яких стріляють кулями, 3)
комбінована, яка має і гладкі, і нарізні стволи для стрільби дробом і
кулями.
Мисливська зброя має від одного до чотирьох стволів, буває одно-, дво- і тризарядною.
Для судово-медичної практики має значення в основному дробова,
гладкоствольна, одно- і двоствольна зброя. Мисливська зброя має калібр
12-32.
Різнорідність систем, заряду і снарядів у мисливській зброї ускладнює узагальнення особливостей їхньої дії і вогнепальних
поранень. Ушкодження з мисливської зброї залежать від її системи і
особливо від характеру патронів. Патрони бувають фабричного чи
кустарного виготовлення. Патрон складається із гільзи з капсулем,
пороху, пижів, дробу чи кулі. Випускається дріб 15 номерів - від 11 до
1, потім ідуть "нульові" - 0, 00, 000, 0000. Один номер дробу
відрізняється від іншого на 0,25 см у діаметрі. Найменший дріб № 11 має
діаметр 1,5 мм, найбільший - 5 мм (0000). Дріб діаметром понад 5 мм
називається картеччю, а понад 10 мм - кулями.
Картеч має різні номери - діаметр 5,25-10,0 мм. Дріб і картеч із чистого свинцю зараз не
виготовляють. Використовуються сплави різних металів: сурми, свинцю,
миш'якоподібний сплав, миш'якоподібні ангідриди тощо.
Дослідження характеру ушкоджень, заподіяних мисливською зброєю, дозволило виявити
деякі закономірності. Оскільки дріб, який летить із каналу ствола,
спочатку діє як один снаряд, то при близькій відстані пострілу
утворюється, як правило, один отвір. У міру ж збільшення відстані дріб
розсіюється, і кожна дробинка діє як окремий маленький снаряд.
Сліди кіптяви при пострілі з дробових рушниць можуть визначатися в межах
1,5-3 м (димний порох). Прийнято вважати, що при пострілі з відстані
близько 2 м спостерігається один центральний вхідний отвір діаметром
3-3,5 см з крупнозубчастими краями; на відстані 2-5 м - поряд з
центральним отвором, який має діаметр 1-1,5 см, є численні вхідні отвори
від окремих дробинок, які відхилились від загальної маси дробу,
розміщені на площі 10-15 см. На відстані понад 5 м - центральний отвір
відсутній, кожна з дробинок наносить окреме поранення. Площа розсіювання
дробинок має діаметр 25-30 см, і чим більша відстань, тим більша площа
ураження.
Для вирішення питання про конкретну відстань пострілу велике значення мають експериментальні відстріли. Смертельні ураження з
дробової зброї спостерігаються, як правило, при пострілах у межах 40 м.
Маленький дріб летить на відстань до 260 м, великий - 300-400 м, картеч -
400-600 м.
За наявності дробових поранень завжди слід мати на увазі, що разом з дробом у рановий канал можуть проникати і пижі, які
слід ретельно дослідити, що особливо важливо при саморобному
виготовленні мисливських патронів. Тому дробинки і пиж після опису їх в
акті дослідження трупа (як і знайдена куля при сліпому вогнестрільному
пораненні) передаються органам слідства як речовий доказ, при
необхідності досліджують їх і надалі.
 
AngelTimДата: Вівторок, 29.01.2013, 15:28 | Повідомлення # 12
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
</b>Рушниця Browning B525 Hunter Light Classic 12/76 66 mm INV+ (Ружье Браунинг B525 Hunter Light Classi

<b>Browning B525
- еталон гладкоствольної рушниці з вертикальним розташуванням стволів. Остання, 5 версія легендарного
В25, яка вірою і правдою служить мисливцям і спортсменам майже 90
років.
Рушниця чудово збалансована, що позначається на зручності користування та результативності стрільби.
Кожна одиниця ретельно підганяється вручну, а це серед серійних рушниць - явище унікальне.
Ствольна коробка, виконана з міцної кованої сталі, з гарантією
бездоганної роботи 10 років (подібних зобов'язань ніхто з інших
виробників не бере).
Конструктивною особливістю, є застосування осі шарніра великого діаметру, що забезпечує міцність і
довговічність; система доповнюється широкою запірної планкою (загальна
площа замикання в три рази більше, ніж в інших системах).
Ударні ежектори забезпечують потужний і надійний викид стріляних
гільз. Спусковий гачок із селектором (дає можливість вибору черговості
роботи стволів); в моделях для спортинга він регульований по положенню і
може замінюватися.
Хромовані канали стволів і патронники не схильні до корозії і спрощують догляд. Зброя комплектується набором змінних чоков Invector з ключем.
Рушниця випускається в різних варіантах виконання, здатних задовольнити будь-який смак (всього близько 30 модифікацій).
Browning B525 Light - модифікація, що відрізняється від базової моделі, тільки матеріалом
ствольної коробки. Тут, вона виготовлена ​​не із сталі, а з
легкосплавного металу, який робить рушницю більш легкою і маневровою.
Культовий напис Browning на рушниці не залишить байдужим будь-якого мисливця, недарма фірмову емблему прикрашає зображення голови оленя. Вже сторіччя рушниці з такою маркою безвідмовно служать на полюванні і спортивних майданчиках.
Блискуча репутація карабінів і гладкоствольних рушниць «Browning» грунтується на точності, надійності, чудовому балансі та міцності.
Ця мисливська зброя повністю відповідає запитам і цінностям будь-якого мисливця.
Прикріплення: 2331008.jpg (8.8 Kb)
 
AndarielДата: П`ятниця, 22.02.2013, 00:40 | Повідомлення # 13
ххх
Група: Администраторы
Повідомлень: 41
Нагороди: 0
Репутація: 50
Статус: Offline
Чим відрізняється крім конструкції ТОЗ-34 від ІЖ-27?
Більшість мисливців вважають що, перш за все ТОЗ-34 має кращий бій і звичайно ж меншу вагу.
А от ІЖ-27- надійніший УСМ, де особливо нічому ламатися. Рушниця треба
не шкодувати, а берегти. Зауважу, що мій приятель по полюванню досить
багато стріляв і нещадно експлуатував свій старенький ТОЗ-34 ще з
кнопочкою (кулькою) на вершині запобіжника. Влітку він заряджав 2 м.
Сокола на 32 гр. дробу. Взимку користувався пороху- 2.3гр. і 36 гр.
дробу пересипаної крохмалем і за два покоління мисливців йому лише
одного разу довелося замінити праву пружину і якось по осені, необережно
послизнувшись на полюванні, довелося після падіння поміняти горіховий
приклад на звичайну березову ложу. Інший же товариш завжди любив
стріляти дуже сильними зарядами (відміряний жменями на око) і швидко
його рушницю отримало качку стовбурів. Цілком можливо це сталося ще й
тому що рушниця була придбано вже на початку 90-х років, коли почала
валитися промисловість, і заводи покидали кваліфіковані кадри.
 
AndarielДата: Середа, 25.09.2013, 16:57 | Повідомлення # 14
ххх
Група: Администраторы
Повідомлень: 41
Нагороди: 0
Репутація: 50
Статус: Offline
Мисливська нарізна зброя CZ-550

Мисливська нарізна зброя CZ-550, це якісний недорогий продукт з Чехії. Випускається в містечку Угерське-Брод фірмою Ceska Zbrojovka (Чеська Збройовка). Дана модель досить популярна в світі і грунтується на базі Маузер 98. Можливо, CZ-550 не так витончено, як продукція прославлених фірм світового рівня. Але зате це мисливська зброя невибаглива і безвідмовна. Модель випускається багато років, кожна деталь в ньому вимірена і випробувана на практиці.
У серію гвинтівок CZ-550 на даний момент входять 17 модифікацій, не рахуючи варіантів обробки. А також спеціальна нарізна гвинтівка тропічного калібру CZ-USA Safari Classic.

Зброя CZ-550 - це збірний образ модифікацій, властивих всій серії. Можливо, тому досить складно визначити групу, до якої належить дана гвинтівка. Це і Magnum, і Medium, і Safari Classics для Африканської полювання. Окремо стоїть серія Lite, до неї відносяться «маленькі Маузер» - модель CZ-527.
Технічні властивості гвинтівок CZ-550
Калібр гвинтівок варіюється від 22 LR і до 505 Gibbs. Найбільш популярна класика: 308Win, 7 × 64 і 30-06. Є екзотичні модифікації нових моделей з «супер важкими» калібрами 505 Gibbs і 500 Jeffery.
Довжина ствола буває в основному трьох варіантів. Полегшені модифікації з довжиною ствола 520 мм, класичні гвинтівки зі стволами 600 мм і потужні далекобійні модифікації зі стволами 650 мм. Всі стовбури стабільно високої якості. Виготовляються методом холодного кування з кращих сталей. Фірма Чеська Збройовка гарантує точність стрільби і довговічність зброї.
Дерев'яні вузли виготовляються з горіхового дерева. Використовується як стандартна, так і ламінована деревина. Форми прикладів: від стандартних American, до престижних Monte Carlo.
Приціл комбінований. Встановлено стандартний механічний. Так же передбачений перехідник для оптичного прицілу. Кріплення - «ластівчин хвіст». До мисливського нарізної зброї CZ-550 приєднується як стандартний мисливський приціл, так і найбільші моделі всепогодних оптичних прицілів.
У стандартних модифікаціях CZ-550 використовується простий варіант ударно-спускового механізму. Він легко розбирається для обслуговування. У ударно-спусковому механізмі можна настроювати відстань, силу і мертвий хід спускового гачка. В основному модифікації CZ-550 поставляються зі стаціонарним магазином на чотири патрони. Але окремо можна придбати полегшений компактний магазин на три патрона. Магазин на будь-яку кількість патронів можна замовити в індивідуальному порядку.
Гвинтівки CZ 550 забезпечені тихим ручним бічним двохпозиційним або трьохпозиційним запобіжником. Двопозиційний запобіжник, перебуваючи в задньому положенні, відключає ударно-спусковий механізм і блокує ковзний затвор. У передньому положенні двопозиційний запобіжник відключається, і зброя переходить в робочий режим. У трьохпозиційної запобіжнику при середньому положенні відбувається розблокування ковзаючого затвора при відключеному ударно-спусковому механізмі.
Новітні модифікації CZ-550
Прикріплення: 7716253.jpg (5.1 Kb)
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: