[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Все про зайця!!!
AngelTimДата: Вівторок, 07.08.2012, 16:00 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Зайця мало через відсутність будь-яких заходів по його відтворенню.
А ось причини призвели до малої чисельності це вже інше питання.
Причини у кожному районі можуть бути різні, але я б виділив всеже дві основні.
1. Браконєри.
2. Лисиця.
1 Браконєри-Боротися фізично практично марно, застати браконєрів на місці злочину важко. Тут потрібен моральний-виховний підхід.
Але знову ж через що можна впливати морально на Браконєрів? Для цього потрібен згуртована первинна організація, які на жаль у нас існують струму формально.
2. Лисиця- з нею начебто простіше, на відміну від браконєрів її можна відстрілювати. Але це на перший погляд простіше, насправді лисиця не заєць і вимагає зовсім іншого підходу до полювання. На мій погляд за відстріляну лисицю потрібно платити премію, точніше за її шкурку.
На даний момент диких собак і лисиць відстрілюють.
І мисливців можна зрозуміти, в сезоні якихось 10-12 виходів і витрачати ще цей дорогоцінний день щоб пополювати за лисицею, що б сфотографуватися з нею і повісити на сук.
Якось неприкольно (((Коли влада вже почне щось думати ????????????)))
biggrin cool cry :'( cry :'( cry
 
AngelTimДата: Середа, 07.11.2012, 15:28 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 235
Нагороди: 6
Репутація: 48
Статус: Offline
Ось уже підходть полювання на зайця,хоча цьго року буде мало виходів близько 4 але всерівно буде чи мало бажаючих пополювати на цього пугливого та одночас розумного звіра.Заєць віддає свою перевагу відкритим просторам, наприклад, поля, біля лісу або в степу, крім того його можна зустріти на узліссі, а так само в лісосмугах.Зайця зазвичай можна зустріти на полях озимих, в переважній більшості випадків він влаштовує лежаки в межах ста метрів від поля. Його присутність можна визначити по обгризеним ділянках озимини. Лежаки розташовується в будь-яких нерівностях поверхні, крім того її можна визначити по гірці землі, яку викопав заєць.
Полювання на зайця проходить по різним стратегіям, в деяких випадках це залежить від погоди, але найчастіше саме від бажання самих мисливців. Щоб полювання було успішним, слід добре знати звички звіра та місцевість на якій планується полювання. Маленьких зайчат не можна чіпати, оскільки вони не представляють цінності.
Найпоширенішим способом полювання яке практикується у нас на русака є полювання з підходу. Полювання починається з ранку тобто досвіта.Приїжаємо на місце полювання,готуємо зброю тай складаємо детальну стратегію дій,тай вирушаємо. Пересуватися слід проти вітру до місць лежань цих звірів, ваша рушниця повинно бути напоготові. Потрібно добре придивлятись,до кущів ялівцю, подивитися потрібно і у повалених дерев і в траві біля боліт або полів. Погода для даного виду полювання, краще маловітряна, помірно волога, оскільки так ваші кроки безшумні.
 
AndarielДата: Середа, 25.09.2013, 15:58 | Повідомлення # 3
ххх
Група: Администраторы
Повідомлень: 41
Нагороди: 0
Репутація: 50
Статус: Offline
Звички зайців
Знання звичок зайців сприяє не тільки успіху полювання: воно дає можливість використовувати ті особливості поведінки, які дозволяють забезпечити вибірковість видобутку і тим самим діяти на поліпшення складу заячого поголів'я. Особливо важливо для мисливця розбиратися в слідах зайців. Уміння читати сліди, розрізняти старих і молодих зайців, самців і самок - необхідно також і для проведення обліку.
У місцях, де живуть, русаки і біляки і перекриваються ділянки їх проживання, необхідно вміти розрізняти їх сліди. При порівнянні слідів зайців легко виявити, що у біляка відбитки лап більше і лежать вони один до одного ближче, ніж у русака. Відбитки задніх лап біляка більш округлі, не такі загострені, як у русака. У біляка різниця між величиною відбитка передніх і задніх лап менше, ніж у русака, оскільки передні лапи у біляка залишають більший слід. Біляк від русака можна відрізнити і за формою посліду (горішків): горішки біляка більш округлі, без злегка витягнутого кінчика, що характерно для русака.
На відміну від слідів інших тварин кожен окремий комплект слідів русака має попереду два подовжених і загострених відбитка задніх лап, розташованих близько один до одного, а позаду два менш поглиблених відбитка передніх лап, розташованих один за одним. Пояснюється це тим, що русак з його сильно видовженими задніми кінцівками пересувається лише стрибками, закидаючи широко розставлені задні лапи далеко вперед, за передні. Залежно від швидкості бігу слід русака більше або менше розтягується в довжину.
По кожному сліду досвідчений мисливець може визначити характер поведінки русака.
Жіровочний слід - слід, залишений на місці жирування. При цьому між кожним комплектом слідів майже не залишається вільного відстані, сліди заходять один на інший. Проміжки між задніми (першими двома відбитками) і передніми лапами зазвичай незначні. На жіровочном сліді зайці нерідко залишають горішки, сліди сечі, чого зазвичай не буває на інших слідах.
Ходовий слід - розмірений, відносно великі стрибки йдуть в певному напрямку. Відстань між стрибками значно більше, ніж при жіровочном сліді. Такий слід заєць зазвичай залишає при переході з лежання на жирування або навпаки.
Скідной слід заєць залишає, коли хитрує перед тим, як залягти на днювання. Скідной слід залишається від невеликих стрибків, які заєць робить під кутом до сліду первісного напрямку. Дуже часто за допомогою знижки заєць виходить на проїжджу дорогу або на лижню, на яких слід важко виявити.
Через деякий проміжок заєць повторює знижку - величезний стрибок, після чого виявити слід вдається далеко не відразу.
До серії прийомів заплутування сліду відноситься сдвойка, при якій заєць повертається за своєю ж сліду, після чого знову робить знижку. Часто спостерігається і більш складний прийом - трійка, коли заєць після сдвойкі не робить відразу. знижку, а повертається по здвоєному сліду, страівая його. На цьому проміжку завжди спостерігається знижка, незабаром після, чого заєць влаштовується на днювання, лягаючи обов'язково головою до свого сліду. Однак це залежить і від стану погоди: у сильний вітер русак, наприклад, лягає головою до вітру, незалежно від напрямку сліду. Скідной слід часто утворює петлі, пов'язані з цієї ж серії прийомів.
Нерідко скідние сліди проходять по насту, сдува, старими схемами, тобто таких місць, де простежити за зайцем досить важко.
Розв'язувати слід потрібно з ходового, оскільки незабаром після нього буде скідной слід.
Гону слід залишається при переслідуванні зайця собакою чи після підняття його з лежання людиною. Цей слід є великі розтягнуті сліди з довжиною стрибків майже до 5 м.
Шлюбні сліди, які не мають певної системи, залишаються у вигляді одиночних, парних, групових, що розходяться і сходяться в самих різних напрямках слідів. У цей час - наприкінці зими - зайці нерідко активні і вдень.
Стежка залишається після багаторазового проходження зайців по одному і тому ж місцю, що зазвичай для періоду многоснежья.
Всі перераховані особливості слідових повадок характерні для русака і біляка. Деяка схожість у поведінці можна виявити у толая і маньчжурського зайця. Так, маньчжурський заєць залягає на лежання, також попередньо заплутавши свої сліди.
Піднятий з лежання, він намагається бігти по місцях з ущільненим снігом, що утрудняє його переслідування. Сдвойкі та знижки перед лежкий роблять толай і тумак.
На поведінці зайців, особливо русака і толая, значно відбивається ступінь занепокоєння їх з боку людини. Там, де зайців турбують мало, вони ведуть себе спокійніше, ближче підпускають людини, нерідко зустрічаються навіть удень. Зайці швидко звикають до техніки: працюючим сільськогосподарським агрегатам, що рухаються автомашинам, тракторів і мотоциклів, і часто не звертають уваги на створюваний ними шум.
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: