Головна » 2012 » Вересень » 28 » Огляд уловистих приманок від Salmo
23:05
Огляд уловистих приманок від Salmo
 Огляд уловистих приманок від Salmo
Останнє десятиліття можна сміливо назвати революційним в риболовлі. І в першу чергу це стосується спінінга. Ще добре пам'ятаю, як з недовірою розглядав на вітрині рибальського магазину різнокольорові гумові штучки, а на воблери взагалі намагався не звертати уваги, лякаючись їх цінника. Проте першу щуку зловив саме на воблер. Трапилося це на озері Комсомольському, після чого мій вчитель і одночасно штурман човни виголосив цілу похвальну тираду на честь дивовижного винаходу рибальської думки - воблер. Але все ж освоєння спінінга для мене почалося з більш простою вертушки, а потім, коли рибальська душа зажадала подальшого прогресу, настала черга воблерів.
Спочатку були перші несміливі спроби закидання цих приманок, але потім прийшло чітке усвідомлення ексклюзивності і особливості такої ловлі. Початок чергового рибальського сезону пройшло виключно під знаком воблера. Благо, що був під рукою асортимент приманок був дуже різноманітний. Ловля відбувалася головним чином на невеликих і дрібних водоймищах з берега. З часом з наданих воблерів кілька приманок благополучно залишилися на підводних карягах, деякі стали жертвою щучих зубів і надмірної непосидливістю тестерів (тріснули або зламалися), але, врешті-решт, серед них виділилися справжні фаворити. На основі свого особистого досвіду я виділив декілька моделей, які дійсно ловлять!
Почнемо з самого оригінального воблера - Rolling Minnow від Lucky John. 



Двоскладовий дерев'яний повільно тонучий воблер відноситься до класу Джерк-бейтів. Своєрідна форма і відсутність лопатки не дають йому змінювати глибину, на якій розпочато проводку, - це дозволяє обловлювати навіть самі мілководні ділянки, де іншими приманками ловити скрутно. Rolling Minnow відмінно себе показав на неглибоких торфовищах(о.Княже), де дно встелене водоростями. З плюсів даного воблера хотів би відзначити дальність польоту - я кидав його різними спінінгами, і летить він незмінно далеко, незважаючи на те, що по ідеї широкі боки повинні створювати парусність. Але головна фішка Rolling Minnow - його гра. При зовнішній непоказний у воді він творить дива: дуже сильно схожий на плавучу рибку - плотву або красноперку, причому на поранену рибку - місце кріплення двох частин нагадує слід від поранення. Особливий ефект виходить, якщо вести приманку ривками - під час паузи вона розвертається і пірнає вниз, але так як це не завжди прийнятно в мілких місцях, частіше доводилося вести воблер рівномірно. Досить невеликих поштовхів кінчиком вудилища - і приманка спокусливо виляє хвостом. Але й цього достатньо, щоб на неї зазіхнула щука. Rolling Minnow призначений для великої риби, як стверджують в каталозі, і я з цим цілком згоден. Саме на цей воблер відбулося відкриття нинішнього сезону.  Думаю, що найкращий результат двохсоставника Lucky John покаже в тих місцях і водоймищах, де основний видобуток щуки - біла риба (плотва, краснопірка, уклея, густера), яку дуже добре імітує цей воблер.
Ще один цікавий факт - в каталозі написано, що це «приманка номер один в Прибалтиці!». Цікаво, чому саме в Прибалтиці? Мені здається, що у нас цей один з найоригінальніших представників воблерів Lucky John теж дуже навіть непоганий. Що ж, у риб свої примхи ...

Одним з фаворитів серед воблерів став Jerky Minnow від австралійців River2Sea.
   

Приманки ці вже досить відомі, поступово завойовують популярність. Дану модель вже після перших рибалок я порекомендував своїм товаришам, отримую від них тільки схвальні відгуки. Jerky Minnow універсальний. Я ловив на нього як на сильній течії, так і на водосховищі. Давайте подивимося, що написано про цей воблер в каталозі компанії Salmo: «різка, ривкова проводка дає цій приманці живу гру і часто використовується як дражлива приманка». Але, знову ж таки, Jerky Minnow відмінно працює і при рівномірній проводці, абсолютно без поштовхів. Воблер зберігає постійну глибину занурення (до 1 м) і дражливу гру в будь-яких умовах. Зовсім непоказною колірного рішення сприймається рибою по-своєму. Чітка гра дозволяє контролювати просування приманки, хоча у мене Jerky Minnow жодного разу не зачепився. Можна додати в якості гідності, що і сходу жодного також не спостерігалося. Іноді щука сідала відразу на два трійника. І навіть невеликий «олівець» деколи заковтував 10-сантиметровий воблер, що називається, «по саме не хочу».
Головне ж достоїнство Jerky Minnow, крім прикрасної ловлі, звичайно, - точний і дальній політ. Система вольфрамових кульок «Tungsten force», зміщуючи під час закидання центр ваги до хвоста, перешкоджає кувирканій приманки в повітрі і дозволяє посилати її точно в ціль. Особливо важливий цей факт на невеликих, водоймищах, коли будь-яке відхилення траєкторії польоту загрожує зависанням приманки на прибережних кущах. Але все ж я порекомендував би Jerky Minnow для слабкої течії і стоячих вод. При ловлі на річках найбільш часто клювання траплялися в тихих гирлах. На протязі в фаворі буде інша приманка. Наприклад, ця.

Salmo Hornet представлення не потребує.



Одна з найпопулярніших моделей перспективних воблерів, що виготовляються в Польщі. Мої товариші з  на початку весни категорично наказали мені роздобути для них кілька таких приманок, мотивуючи це тим, що вони кращі на місцевих водоймах. Правда,  я передавав приманки золотого забарвлення (Gold), які працюють як по щуці, так і по окуню. Мені ж дістався Hornet окуневого кольору. Якщо враховувати, що за статистикою полосатик - основний об'єкт полювання щуки, то відразу відпадає потреба пояснювати, чому на цю приманку хижачка бере охоче.
Доводилося чути, що з «Хорнет» краще працюють тонучі моделі. Спростовувати цю думку я не стану, але від себе скажу, що і плаваючі модифікації нітрохи не гірше. Hornet виручав мене в глибоких озерних ямах. Маючи глибину занурення до 3 м, 5-сантиметровий плаваючий воблер при грамотній проводці обловлювати найпотаємніші куточки щучих стоянок, навіть якщо вони перебували на значній відстані.
Глибинний плаваючий воблер відрізняється активною грою. Навіть самі «дубові» спінінги дозволяють простежити за грою приманки. Кожне коливання незмінно відбивається поштовхом на кінчику вудилища. Можна вести воблер підмоткою волосіні котушкою, потім зробити паузу або ж провести приманку спінінгом, а потім вибрати слабке. В останньому випадку воблер трохи відпливе назад, як часто роблять рибки, що борються з течією. Дотримуючись повільної проводки з тривалими паузами, на Hornet можна ловити і в не дуже глибоких ямах, а навіть просто на течії. Активна гра приманки при самому повільному русі дозволить навіть новачкові помітити, коли воблер починає «орати» дно.
Переглядів: 2285 | Додав: AngelTim | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 10
10 skrypp  
0
Приобрести рыболовные снасти онлайн в интернет-магазин MOYO вы можете, сделав заказ у нас на сайте. В каталоге представлены популярные приспособления для рыбалки лучших современных производителей. Мы доставляем товар по всем городам Украины  https://www.moyo.ua/sport_otdih_turizm/ribolovnie_snasty/

Подробнее: https://www.moyo.ua/sport_otdih_turizm/ribolovnie_snasty/

9 Андрій  
0
Клас!!!"

8 Vova :-)  
2
Воблери усі робочі навіть занатто!!!!!!!!!!!!

6 Данило.  
1
Добре написано але цікаво чи вони дійсно працюють чи це просто добре пропіарені воблери?

7 AngelTim  
0
Можу тобі сказати з впевнінестю що воблери дійсно робочі!!!!
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin рекомендую biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

5 Славік.  
1
Круто! (((Чекаємо на наступні огляди)))

3 саша!!!!!!!!!!!!  
1
Класний огляд (((((((((((((напиши де ловиш))))))))))))))))воблери класні!!!!

4 AngelTim  
1
Ну якщо ви читали то маєте знати,в огляді написано.
(((((((((((((читайте))))))))))))) biggrin

2 Тарас  
0
Круто класні воблери треба собі прикупити такі!!!!!!!!!!!!!!!!

1 AngelTim  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]