Головна » 2012 » Серпень » 4 » Цікаве → Про насадках для лову коропа.
16:53
Цікаве → Про насадках для лову коропа.
                                Про насадки для лову коропа .
                      
                    
О насадках для ловли карпа 
Досить популярних серед сучасних рибалок стали: зерна, горіхи, черепашки, черви, мотиль, опариш та інші личинки, поговорили про їх переваги, недоліки та способи використання. Розглянемо інші, не менш ефективні насадки, які присутні в арсеналі любителів лову коропа.

Хліб

Це проста, доступна і одна з найбільш поширених насадок. Використовуються м'якуш свіжого хліба на волосяному монтажі і в якості насадки на гачок або підсушена кірка, насаджена на гачок при ловлі з дна або з поверхні води. Кульки з м'якушки, наліплені на спеціальне пристосування або на шматок пружинки від кулькової ручки, протримаються на волосині відносно довгий час завдяки наявності внутрішнього жорсткого каркаса. Розмір такої насадки легко поміняти (природно, в певних межах) відповідно до розміру гачка.

Хліб, як і тварини насадки, більше підходить для активного лову, тобто для ситуацій, коли ви впевнені в місці розташування риби, визначаючи його по бульбашок, або коли короп знаходиться безпосередньо в полі вашого зору. Інша ефективна тактика - використання такої насадки в комерційних водоймах, де щільність коропа набагато вище, ніж інший «білої» риби. Оптимальні варіанти застосування хліба - використання кірки як плаваючою насадки при лові з поверхні, особливо в тому випадку, коли є можливість підгодувати рибу корками за допомогою рогатки, а також ловля дрібної риби поплавковою вудкою з кіркою або м'якушкою, насадженим на гачок. Кірка, плаваюча на поверхні, виглядає досить природно і, як правило, не викликає підозр навіть у обережною риби. Недоліком хліба є залучення інший «білої» риби, що стає серйозною перешкодою при тривалій стаціонарної ловлі. Незалежно від консистенції вихідного продукту, ця м'яка насадка рідко тримається на волосині більше 1 5 2:00, значно поступаючись за цим показником більш твердим. До складу хліба не входять багато корисних для життєдіяльності коропа речовини, тому його аттрактивні властивості поступаються тим же гранулам і Бойла, Додаткову привабливість хлібу можна надати, додавши невелику кількість рідкого аттрактанта на гліцеринової або масляній основі.

Сир

Ця не найпоширеніша, але іноді досить ефективна насадка користується певною популярністю не тільки серед карпятников а й у любителів лову річкового вусаня. Сир насаджують як безпосередньо на гачок, так і на волосся. До складу сиру входить велика кількість молочних протеїнів, що робить його високопоживним і привабливим для риби Стійкий специфічний запах посилює його приваблює дію. Недарма при виготовленні деяких видів бойлов використовуються ароматизатори із запахом сиру або сухі екстракти з нього. Асортимент вироблених сирів величезний, і вибрати з нього для насадки кращий варіант, який має оптимальний склад, - непроста задача. До того ж вона ускладнюється ще й тим. що дія на рибу різних харчових добавок, що входять до складу продукту, можна перевірити тільки досвідченим шляхом.

Сир - досить тверда насадка, добре протистоїть атакам дрібної риби. При насадженні на гачок це варто враховувати і залишати жало відкритим. В іншому випадку велика ймовірність, що гачок при поклевке риби не проб'є насадку. При використанні в якості насадки - на волосся сиру твердих сортів можна обійтися без додаткових пристосувань, але для м'яких краще взяти спеціальну трубочку, яка не дозволить тонкому волоссю прорізати насадку.

М'ясний паштет

Це ще один продукт із супермаркету, який можна використовувати в якості насадки при лові коропа. Завдяки високому вмісту протеїнів м'ясний паштет привабливий для риби. Паштет необхідно порізати кубиками і злегка підсмажити на сковороді або помістити на пару хвилин у мікрохвильову піч. Після теплової обробки кубики стануть більш твердими. Кращий варіант-використання їх з волосяним монтажем та спеціальної трубкою, яка запобігає прорізання насадки волосом, як і у випадку з сиром.

Гранули

Гранули, або пелетсов, мабуть, найпоширеніша коропова підгодовування. Їх велика перевага в тому, що залежно від розміру та тривалості розчинення вони протистоять атакам дрібної риби досить тривалий час, до 20-24 годин. Однак як насадка гранули поступаються за популярністю кукурудзі або черв'якові і використовуються рибалками досить рідко, особливо при лові з волосяним монтажем. Адже здатність зберігати твердість у воді тривалий час робить цю насадку однією з кращих, особливо при тривалій полюванні за трофейної рибою Найбільш широке поширення в якості насадки гранули отримали при лові дрібного коропа в комерційних водоймах. І це зрозуміло, в таких водоймах рибу годують гранулами щодня, і вона їх сприймає як природний корм. Насажівая пелетсов на гачок, можна добитися відмінних результатів. Поплавочна вудка і фідер - найбільш ефективні снасті в коропових рибоводних господарствах. При ловлі ними тверді гранули кріплять до гачка за допомогою спеціального силіконового кільця або відрізка силіконової трубки. Таке кріплення дозволяє жалу гачка залишатися відкритим і зменшує кількість порожніх підсічок в порівнянні з твердою кукурудзою чи кашею. Зазвичай використовують гранули невеликого діаметру, 4-10 мм, на гачках № 4-12, Недолік такого кріплення в тому, що, потрапивши в рот рибі, гранула не завжди відразу вискакує з кільця. А це може перешкодити гарній зарубки гачка і збільшить ймовірність сходу риби.

Останнім часом в магазинах став з'являтися спеціальний м'який пелетсов, який насаджується безпосередньо на гачок. Потрапивши в рот рибі, він легко протикається жалом. Подібні гранули випускаються в невеликих упаковках, мають діаметр 4-12 мм і можуть зберігатися без холодильника не менше двох років, що дуже зручно для рибалки. М'який пелетсов завдяки своїй структурі активніше, ніж твердий, віддає атрактанти після потрапляння у воду і приваблює рибу практично відразу. Основний недолік м'яких гранул в тому, що не у всіх виробників вони досить міцні і часто злітають з гачка при різкому занедбаності, особливо при використанні фідерної снасті.

Продукт хорошої якості випускає французька фірма Fun Fishing. У її асортименті є гранули трьох розмірів -4; 6 і 9 мм і великий вибір атрактантів: полуниця, ананас краб, часник, черв'як, бетаїн та інші. Для лову коропа краще використовувати 6 - і 9-міліметрові гранули, а більш дрібні - відмінна насадка для лову інший «білої» риби. При першому тестуванні такої насадки я був здивований, наскільки швидко на неї реагувала риба. Однак для волосяних монтажів м'які гранули навряд чи підійдуть, оскільки дуже велика ймовірність, що вони злетять при різкому занедбаності або падінні важкого грузила в воду. Але навіть якщо цього не станеться, перезакидувати доведеться не рідше ніж через півгодини, а це не найкраща тактика для лову великої риби. В такому випадку оптимальними виявляться тверді гранули діаметром 8-24 і навіть 30 мм з тривалим періодом розчинення (від 2 до 24 годин), який залежить від безлічі факторів: складу і розміру гранул, температури води, наявності течії, кількості різної «білої» риби в зоні прикормки та ін Тому максимальний час перебування гранул у воді кожен раз доведеться встановлювати дослідним шляхом. Швидкість розчинення може змінюватися навіть протягом доби, наприклад при нагріванні води днем. Так що доводиться постійно бути напоготові і не чекати повного розчинення насадки. Кілька контрольних гранул, кинутих у воду біля берега одночасно з занедбаністю оснащення, трохи полегшать завдання.

При значному зменшенні обсягу гранули зменшується ймовірність правильної самоподсечку коропа. Адже розмір насадки в цьому випадку вже не буде відповідати розміру гачка. На мій погляд, при зменшенні обсягу на 15-20%, насадку варто замінити. Краще використовувати гранули з великим періодом розчинення, представлені у великому асортименті фірмами Richworth, Fun Fishing, СС Moore. До складу такого повільно розчинної пелетсов входять рибна, пшеничне і соєве борошно, сухе молоко, різні вітаміни та мінерали, а також масла рослинного і тваринного походження. Завдяки наявності у складі сполучних компонентів і термічній обробці в процесі виготовлення гранули повільно розчиняються у воді і стають настільки твердими, що проткнути їх насадок голкою неможливо. Тому багато фірм виробляють пелетсов, спеціально призначений для насадки, в якому вже є отвір. Проте його відсутність не виявиться проблемою, адже гранулу з прикормочного пакета легко просвердлити самому. Для правильної фіксації гранули на волосині краще ставити спеціальний верхній стопор або додатковий нижній силіконовий в комплекті з пластиковим кільцем, коли використовується звичайний верхній стопор.Такое кріплення надійно зафіксує гранулу адже отвір в ній досить велика в порівнянні з тим же бойлом. При відсутності такої фіксації насадка може просто злетіти під час закидання або швидко змитися течією. Пелетсов на основі рибного борошна з високим вмістом жиру - ефективна річна насадка.

Масляні атрактанти активно виділяються в теплій воді і піднімаються до поверхні, залучаючи рибу, що знаходиться навіть в середніх і верхніх шарах. Однак навесні і восени в холодній воді насадка з високим вмістом жиру втрачає ефективність. У таких умовах краще використовувати гранули з низьким вмістом жиру і з фруктовим ароматизатором. Посилити привертає дію пелетсов в холодній воді можна й самому, замочивши його попередньо в Діпе з фруктовим запахом. Однак найкращим для такої ситуації буде саморобний атрактанти, що складається з 50 мл рідких амінокислот Richamino і 5-7 мл концентрованого фруктового ароматизатора Black Top Richworth: Tutti-Frutti, Plum Royale або Pineapple Hawaiian. Тактика підгодовування пелетсов і лову на ці ж гранули вельми ефективна. Якщо насадка розташовується не на краю прикормочного плями, а безпосередньо всередині нього, її можна виділити наступним чином:

• замочити насадочні гранули в атрактанти на кілька годин, враховуючи їх велику щільність;
• змінити розмір насадки в більшу або меншу сторону. Велика насадка більш помітна, але обережний короп, можливо, спробує спочатку маленький шматок. Так що я б вважав за краще скоріше зменшити, ніж збільшити насадку, якщо велика риба у водоймі обережна. Природно, коли поблизу немає лящів і карасів;
• підняти насадку над дном за допомогою штучної гранули з плаваючою гуми або шматка звичайної пробки. Це дозволить зробити насадку більш невагомою у воді, що важливо при лові малоактивною риби.
Переглядів: 1483 | Додав: AngelTim | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
4 Andariel  
0
Ну нічого (((можна взяти щось і собі на воруження))) КЛАС!!!!

3 Данило.  
0
Стандартний набір нічого надзвичайного немає.

2 AngelTim  
0

1 rubak  
0
Афігеть Класно biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]